Turi bėdų? Sportuok!

Asmeninė nuotr.
Trenerė Astra Kuntrimienė nuotolines treniruotes karantino metu veda iš Palangos. Treniruotė prie jūros.
Karantinas mūsų gyvenimus pertvarkė akimirksniu. Ir ne visuomet į blogąją pusę. Keturis kartus per savaitę iš kompiuterių ekranų su sporto mėgėjais ir tais, kurie nori pajudėti namie, sveikinasi trenerė Astra Kuntrimienė. „Sveikos, merginos. Kaip gyvenate, aš jūsų pasiilgau“, – šiais žodžiais pradėdama treniruotę pozityviai nuteikia besišypsanti Astra. Užsisėdėjusiems namie ar grįžusiems iš darbo bei atakuojamiems neigiamos informacijos, treniruotė – atgaiva kūnui ir protui.

Aerobikos pradininkė Biržuose

Astrai Kuntrimienei – 56-eri, ji anūko Nojaus močiutė, tačiau sunku tuo patikėti. Sportiška, energinga, sportui uždeganti ir patį tingiausią sofos gulėtoją.

– Sportuoju nuo vaikystės. Pradėjau nuo lengvosios atletikos, vėliau buvau pamėgusi šaudymą. Brolis Raimondas taip ir liko šiame sporte, treniruoja vaikus. Visada buvau tikra, kad noriu gyvenimą sieti su sportu. Iš pradžių nesiryžau stoti į universitetą, nes labai bijojau chemijos egzamino. Dirbau Panevėžyje. Bet ir ten nenustojau sportuoti: lankiau lengvąją atletiką, alpinizmą. Tačiau vis tiek pasiryžau ir baigiau Sporto universitetą. Labai gerai prisimenu baigimo datą: 2006 metų 6 mėnesio 26 dieną, – pasakojo Astra.

Astra – aerobikos treniruočių pradininkė Biržuose. Jas pradėjo vesti prieš 25-erius metus.

– Savo kieme statėme pastatą su tikslu, kad jame bus įrengta sporto salė, kurioje galėsiu vesti treniruotes, – sakė Astra.

Aerobikos treniruotes pamėgo daugelis biržiečių. Jas tekdavo vesti net po tris per dieną. Dabar aerobikos treniruočių Astra nebeveda. Moterims ji per sunki.

– Moterys į treniruotes ateina pailsėti nuo kasdienių darbų. Aerobikoje reikia galvoti apie žingsnelius. „Nenorime galvoti“, – man sakydavo nuo kasdienių darbų pavargusios mano merginos. Tuomet reikėjo persiorientuoti, – pasakojo trenerė.

Dabar Astra veda kalanetikos, kūno dizaino, funkcines, stepų, tabatos, kikbokso treniruotes.

– Ypač mėgstamos – funkcinės ir tabatos treniruotės. Tabatos treniruotė – kai 20 sekundžių intensyviai darai pratimą ir 10 sekundžių ilsiesi. Jas vesti moterys prašo dažniausiai, – sakė Astra.

Tad trenerė vis kaitalioja vieną treniruotę su kita, kad tiktų visoms.

Astra Kuntrimienė džiaugiasi savo senbuvėmis sportininkėmis, o taip pat naujokėmis.

– Dvi moterys treniruotes lanko nuo pat pradžios, 25-erius metus. Tai – Lina Bajorienė ir Kristina Šimonienė. Yra daug lankančių dešimt ir daugiau metų. Kiek sunkiau mokinukėms, kurios po mokslų išvyksta. Jaunoms merginoms apskritai greitai viskas pabosta, – pasakojo trenerė.

Sportas ir cepelinai

O kokia pačios Astros dienotvarkė? Kiek ji pati laiko skiria sportui kasdien?

– Kiekvieną rytą treniruotei sau skiriu pusantros valandos. Tai – bėgimas, mankšta, tempimo pratimai. Po pietų ruošiuosi treniruotėms. Tad per dieną išeina keturios treniruotės. Nė vienos dienos per savaitę neleidžiu sau nesportuoti. Savaitgaliais darau tik rytinę mankštą. Žinoma, ėjimas, dviratis nesiskaito, – šypsojosi Astra.

O koks trenerės maisto režimas? Išgirdusi šį klausimą, Astra juokėsi:

– Labai mėgstu cepelinus. Pati juos verdu ir, neslėpsiu, juos paruošiu labai skanius. Vakarienę valgau vėlai, po treniruočių, nes prieš treniruotes valgyti negaliu, – sakė Astra.

Maudynės jūroje ir nuotolinės treniruotės iš Palangos

Karantino metu tiesioginę treniruočių transliaciją Astra rengia iš Palangos. Palanga – vienas mylimiausių jos miestų. Ankstų rytą Astra prabėga 10 kilometrų ir maudosi jūroje.

– Teko net šiek tiek paplaukti, o kai snigo, tai tik įbėgau į vandenį ir išbėgau. Sunkiausia po maudynių apsirengti sportinę aprangą (pvz., šortai). Ir dar šiek tiek nušąla pėdos, kol įbruki koją į kedą. Tačiau šiaip – malonumas. Paprastai visada maudausi iki tol, kol vandens telkinį užtraukia ledas. eketės nekertu. Turiu sąlygas maudytis ir Biržuose, upelyje, ir Panevėžy, kur dabar gyvenu, nes šalia yra tvenkinys, – patirtimi dalinosi Astra.

Ar grūdinimasis padeda išvengti peršalimo lygų? Astra sakė, jog turi bėdų, kurioms ir grūdinimasis nepadeda: kartais serga balso stygų uždegimu ir sinusitu. Tačiau grūdintis vis tiek nenustoja.

O koks jausmas ir nauja patirtis vesti treniruotes nuotoliniu būdu?

– Kai prasidėjo karantinas, mano merginos paprašė, kad vesčiau treniruotes nuotoliniu būdu. Išdalinau inventorių joms į namus ir pradėjome sportuoti. Nuotoliniu būdu vesti treniruotes daug sunkiau. Daug laiko skiriu pasiruošimui. Vesdama treniruotę visą laiką žiūriu, kad nedingčiau iš ekrano, kartais nutrūksta vaizdas ar dingsta garsas. Salėje paprasčiau: jaučiuosi kaip žuvis vandeny, – pasakojo trenerė.

Treniruočių tiesiogines transliacijas Astra veda pirmadienį-ketvirtadienį nuo 18 ir nuo 19.10 val. Joms yra sukurta feisbuko grupė „Sportuojančios virtualiai“. Tačiau ne visuomet visos spėja sportuoti tiesioginės transliacijos metu, todėl paprašo kuriam laikui palikti treniruočių įrašus.

Žygiai ir išvykos

Astra apgailestauja, kad šiais metais ko gero nepavyks su savo merginomis išvykti į tradicinius žygius dviračiais, baidarėmis.

– Mūsų sportuojančiųjų kompanija labai šauni. Visos mėgsta keliauti. Kasmet keliaujame dviračiais, baidarėmis, vykstame į Jūrmalą su nakvyne, kur taip pat važinėjame dviračiais, sportuojame. Rengiame teminius vakarėlius per Kalėdas. Vasarą sportuojame ir lauke. Vis stengiamės sportuoti kitoje vietoje Biržų vietoje, – pasakojo Astra.

Karantinas pakoregavo vestuvių šventę

Karantinas pakoregavo ir asmeninę Astros šventę. Balandį Astra ir jos gyvenimo draugas planavo susituokti ir surengti artimiesiems šventę. Vestuvių pora neatidės, susituoks taip, kaip leidžiama karantino metu, o šventę žada rengti vėliau.

Turi bėdų – sportuok

Ką Astra norėtų palinkėti toms, kurios vis dar nesiryžta mankštintis?

– Visai neseniai treniruotes pradėjo lankyti penkiasdešimtmetė moteris. Į treniruotę ji atėjo pirmą kartą gyvenime. Ji negali atsidžiaugti: „Atradau save“, – sakė mums. Sportas išsprendžia visas bėdas. Turi bėdų – sportuok. Sportas išgydo viską. Sportuosit – būsit laimingos, pagerės nuotaika, figūra, sveikata. Ir koronavirusas ne toks baisus, kai sportuoji, – palinkėjo trenerė Astra Kuntrimienė.