Gydytojas savo pacientams rekomenduoja mažiau nervintis ir... valgyti lašinius

V. Leščinskienės nuotr.
Papilio ambulatorijos šeimos gydytojas Romualdas Rupkus sako, kad gydo ne tik vaistas, bet ir žodis, o kiekvienas pacientas, visų pirma, yra žmogus.
Šeimos gydytojas Romualdas Rupkus papiliečių mylimas ir gerbiamas už paprastumą. „Per daugiau nei keturiasdešimt metų šiame krašte visi man savais – pažįstamais, draugais, giminėmis tapo“,- šypsosi medikas.

Užsiaugino barzdą, kad atrodytų vyresnis

R. Rupkus pasakojo jaunystėje norėjęs studijuoti teisę, bet gyvenimo aplinkybės lėmė taip, kad studijavo medicinos mokslus. Studijos buvo nelengvos, visa literatūra – rusų kalba, todėl labai padėjo aukštesniuose kursuose besimokantys bendrabučio kambariokai, tačiau už tai jam, naujokui pirmakursiui, reikėjo ir bulvių visiems priskusti, ir kambario grindis išplauti.

„Esu pakruojietis, iš Linkuvos. Baigęs studijas į Papilį atvykau pagal paskyrimą. Liepą susituokiau, o rugpjūtį pradėjau dirbti. Pati pradžia buvo nelengva, bet labai padėjo profesionalus biržiečių gydytojų kolektyvas. O kad pacientai į jauną daktarėlį žiūrėtų rimtai, užsiauginau barzdą, kad atrodyčiau vyresnis“,- nusikvatojo jaunystę prisiminęs R. Rupkus.

Dirbti mieste jis tikino niekuomet nenorėjęs, nes pats nebuvo miestietis, kita vertus, „jei visi sulėks į miestus, tai kas dirbs provincijoje“.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com

Susijusios naujienos