Atmintinų dienų sąraše – Senelių diena

Asmeninio albumo nuotr.
Virginijus MORKVĖNAS, dirbantis užsienyje senelis
Seimo sprendimu atmintinų dienų sąraše atsirado Senelių diena. Senelių diena bus švenčiama pirmąjį rugsėjo sekmadienį. „Biržiečių žodis“ pakalbino tris šaunius senelius apie tai ar jie nusiteikę švęsti šią dieną?

1

Romaldas RUPKUS, gydytojas iš Papilio:

Senelių diena? Negirdėjau.Tai bent staigmena!.. Būtinai švęsime. Kursime naujas tradicijas. Turiu 5 anūkus. Šeštojo laukiu. Trys anūkai gyvena Norvegijoje, vienas – Vilniuje, vienas – Papilyje. Su anūkais dažniausiai bendrauju nuotoliniu būdu, per „skaipą“.

Pirmąjį rugsėjo sekmadienį, Senelių dienos proga tikriausiai sulauksiu visų savo anūkų. Visi kartu ir nusifotografuosime. Iki šiol per darbus taip ir neteko, tokios nuotraukos ir neturiu, negaliu parodyti.

 

 

1

Vidas JATULEVIČIUS, mokytojas ir tautodailininkas iš Vabalninko:

Ar tokios dienos reikia, nežinau. Gal ir nepakenks. Kokių tik nėra tų atmintinų dienų kalendoriuje...

Turime tris anūkus. Džiaugiamės: sūnaus šeima sugrįžo į Lietuvą iš Belgijos ir liko gyventi Lietuvoje. Gyvena Vilniuje. Dukters šeima arčiau. Pasvalyje. Ar anūkus lepiname? Taip... Rask tokius senelius, kurie anūkėlių nelepintų. Jų išsiilgstame, nors matomės dažnai. Kokių dar dovanų? Nelaukiame. Lauktuvių atveža. Anūkėliai mums kaip dovana. Kai tik atvyksta, ir šventė visiems. Su jais būname kartu. Žaidžiame įvairius žaidimus. Džiaugsmas būti seneliu.

 

 

1

Virginijus MORKVĖNAS, dirbantis užsienyje senelis:

O... Senelio diena bus atskirai? Galėtų būti kartu senelių ir bobučių. turiu trejų metų anūkę Jorę. Iš pradžių buvo keista, kai šaukdavo seneliu. Koks aš senelis? Dabar įdomu. Su Jore esame draugeliai. Kai grįžtu iš užsienio, kartu einame miegoti pietučių, į kavines visokių skanėstų, maudytis. Pasakoju tą pačią pasaką, kurią sakydavau dukrai Veronikai. Ta pasaka be pabaigos, jos ilgis priklauso nuo užmigimo greičio. Nesu Andersenas, todėl pasaka tokia, kokia yra. Kaip kiškelį priėmė gyventi vilkas be dantų. Jie kartu grybaudavo ir gerdavo arbatytę. Kad seneliai lepina anūkus, tikra tiesa. Tačiau jei blogai ką nors daro, nekreipiu dėmesio ir nueinu. Taip ir sutariame.

Kalbino Regina VAIČEKONIENĖ, Edita MIKELIONIENĖ