Eilės pas gydytojus: nori greičiau – atverk piniginę?

B. Petkevičiūtės nuotr.
Biržietė Angelė vizito pas kardiologą Panevėžyje laukė penkis mėnesius: “O ką darysi? Nelauksi – negyvensi“.
Ligonių kasos skelbia, kad šiemet eilės pas gydytojus specialistus yra žymiai ilgesnės nei anksčiau. Tai reiškia, kad vizito pas gydytoją tenka laukti ištisus mėnesius. Tačiau yra ir kitas pasirinkimas – jeigu už konsultaciją ar kitą medicininę pagalbą negaila „pakloti“ penkiasdešimtinių ar šimtinių, privačiai pagalbos sulauksi kur kas greičiau.

Laukė penkis mėnesius

Kalbas apie tai, kad eilės pas gydytojus kasmet vis ilgesnės, girdime nuolat. Ir ši problema – visoje šalyje. Vieni kaltina sveikatos apsaugos reformą, kiti prisimena senus „gerus“ laikus, kai tokia problema neegzistavo, o treti – tyliai ir kantriai laukia, kaip sakė viena kalbinta biržietė Angelė, „nelauksi – negyvensi“. Beje, ta pati senjorė prasitarė, kad vizito pas kardiolgą laukė penkis mėnesius – gegužę užsiregistravo, o taloną pas gydytoją gavo tik spaliui.

“Ir tai rinkausi privačias medicinos paslaugas, mokėjau pinigus. Nežinau, kodėl tiek ilgai reikėjo laukti, gal, kad vasara... O kiek būtų tekę laukti valstybinėje ligoninėje? Taip jau yra – trūksta gydytojų, niekas nenori už mažus atlyginimus dirbti“,- „Biržiečių žodžiui“ sakė moteris.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com