Dvi skirtingos diagnozės per valandą

Dvi skirtingos diagnozės per valandą

Dvi skirtingos diagnozės per valandą

Naujosios Akmenės gyventojas Edikas Sereckis dėl ligos kreipėsi į savo šeimos gydytoją Antaną Lizdenį jam priklausančioje privačioje gydymo įstaigoje ir sužinojo diagnozę — ūmi virusinė infekcija.

Maždaug po pusvalandžio ligonis, kai grįžo namo, teko kviestis greitąją medicinos pagalbą. Naujosios Akmenės ligoninėje nustatyta kita diagnozė — plaučių uždegimas.

Į „Šiaulių kraštą“ kreipęsis akmeniškis mano, kad jam pagalbą teikęs šeimos gydytojas tai padarė atsainiai.

Vytautas RUŠKYS

vytautas@skrastas.lt

Gydytojas nuramino, o ligonis nepatikėjo

E. Sereckis kelias dienas karščiavo. Atletiškas ir anksčiau reguliariai sportavęs dar keturiasdešimties metų neturintis vyras į gydytojus retai kreipdavosi, tad ir šįkart manė, kad liga savaime atsitrauks. Tik artimieji paragino nueiti į polikliniką.

Akmeniškis buvo pasirinkęs šeimos gydytoju Antaną Lizdenį. „Gydytojas greitai pasiklausė per nugarą, kaip kvėpuoju ir pasakė: nieko baisaus“, — pasakojo “Šiaulių kraštui“ E. Sereckis. Jis išvažiavo namo, įsidėmėjęs gydytojo nurodymą po savaitės suvartojęs vaistus vėl ateiti į sveikatos centrą.

Jis nusipirko pagal receptą vaistų. Namuose išgėrė tablečių. Pasimatavo temperatūrą — beveik 41 laipsnis karščio. Iškart iškvietė greitąją medicinos pagalbą. Greitoji atvežė į Naujosios Akmenės ligoninę.

Pacientui buvo rentgenu peršviesti plaučiai, ir nustatytas plaučių uždegimas. E. Sereckio tvirtinimu, po jo šeimos gydytojo diagnozės buvo praėję ne ilgiau kaip valanda.

Gydytojas: „Skirtumas yra labai nedidelis“

Gydytojas A. Lizdenis, kalbėdamas „Šiaulių kraštui“ apie savo pastebėtą diagnozę E. Sereckiui, pirmiausia pabrėžė, kad ligoninėje nustatyta kitokia liga — plaučių uždegimas buvo apėmęs nedidelę plaučių dalį.

„Tad dviejų diagnozių skirtumas yra labai nedidelis, — sakė gydytojas. — Jam ligoninėje buvo paskirtas irgi toks pat gydymas — antibiotikais, kokį skyriau ir aš“.

— Išeitų, kad ligonis be reikalo kvietė greitąją medicinos pagalbą?

— Mes niekada iš anksto nežinome, kas bus. Kontrolė po savaitės buvo būtina, kad pasakyčiau, ar dar ko nors reikia, ar nereikia. O jeigu ligonis anksčiau pasijuto blogai, jis tuoj pat galėjo vėl ateiti pas mane. Jei jis iškvietė greitąją — toks jo pasirinkimas. Ir teisingai padarė.

Gydytojas A. Lizdenis sako nesuklydęs, kad pacientui nenurodė atlikti kokius nors organizmo tyrimus. „Jeigu kiekvienam ligoniui tai reikėtų daryti, tai žinote, kiek poliklinikoje mes gaištume, ir ligonį su temperatūra reikėtų laikyti visą dieną“, — argumentavo medikas.

A. Lizdenis nurodė ligonio kortelėje, kad pasiklausius E. Sereckio kvėpavimo, nenustatyta esant karkalų. O tai ir tapo pagrindiniu pretekstu neįtarti plaučių uždegimo.

Išvengta komplikacijų

Naujosios Akmenės ligoninėje kraujo tyrimus ir plaučių tikrinimą rentgenu E. Sereckiui paskyrusi gydytoja Aleksandra Kasparavičienė konstatavo, kad yra prasidėjęs plaučių uždegimas. Po gydymo kurso antibiotikais tyrimo rezultatai buvo geresni, ir po 10 dienų ligonis išleistas tęsti gydymą ambulatoriškai namuose. Pacientas baigė gydytis po mėnesio.

A. Kasparavičienė „Šiaulių kraštui“ skaė, kad “pavojaus ligonio gyvybei kaip ir nebuvo“: “Buvo susirgimas, kurį reikėjo gydyti. Kartu galėjo būti ir virusinis susirgimas. Tačiau koks jis — mes praktiškai neturėjome galimybių nustatyti“.

„Nors ligoninėje pacientas ir buvo gydomas tos pačios grupės vaistais, kokius buvo paskyręs A. Lizdenis, tačiau geresnis efektas yra, kai antibiotikai ligonėje buvo leidžiami tiesiai į veną“, — sakė A. Kasparavičienė.

Gydytojos nuomone, jei pacientas būtų gydęsis namuose, galėjo kilti ligos komplikacijų.

Autoriaus nuotr.

NUOMONĖ: Naujosios Akmenės gydytoja Aleksandra Kasparavičienė mano, kad jos kolega galėjo iš tikrųjų negirdėti ligonio plaučiuose esant karkalų, nors galėjo būti prasidėjęs plaučių uždegimas.

ĮSITIKINIMAS: Antanas Lizdenis įsitikinęs, kad į jį pacientas kreipėsi, sirgdamas ūmia virusine infekcija, o plaučių uždegimas galėjo prasidėti po valandos.