Žurnalistas Tautvydas Mikalajūnas – vilnietis iš Biržų, ku­riam vis­kas įdo­mu

Asmeninio albumo nuotr.
„Vadovo darbas nėra lengvas, bet dirbant su tokiais profesionalais, kurie yra lrytas.lt, problemų nekyla“, – sako Tautvydas Mikalajūnas.
UAB „Lrytas“ direktorius Tautvydas Mikalajūnas, vadinantis save vilniečiu iš Biržų, mėgaujasi žurnalistika, jam viskas įdomu, o labiausiai nekenčia melo. Jis buvo ne tik portalo sukūrimo ir plėtros liudininkas, bet ir kadaise dirbo aktualijų ir sporto žurnalistu, vyko į didžiausius sporto čempionatus bei Olimpines žaidynes. Jis savo akimis matė 2009 metų sausį prie Seimo kilusias riaušes, kaip guminės kulkos sužeidžia žmones, kaip įniršusi minia daužo Seimo rūmų langus... Pasakojimu apie tikrąjį žurnalisto darbą Tautvydas šiandien dalijosi su „Biržiečių žodžio“ skaitytojais.

Jūs augote Biržuose. Kokie ryškiausi prisiminimai iš vaikystės, tėvų namų, mokyklos?

Gimiau Pasvalyje, keletą metų šeima gyveno Krinčine, vėliau persikėlėme į Vabalninką, o nuo 1986-ųjų – į Biržus. Todėl laikau save tikru biržiečiu. Prisiminimai – patys šviesiausi ir šilčiausi: puiki mokykla, draugai, išdaigos ir viskas, kas gali nutikti tik vaikystėje.

Studijavote ir baigėte istorijos pedagogo specialybę Vilniaus pedagoginiame universitete. Kas paskatino pasirinkti būtent istoriją?

Mano tėtis, šviesaus atminimo Eugenijus Mikalajūnas, pagal išsilavinimą taip pat buvo istorijos mokytojas, dirbo mokykloje, kurį laiką proftechninės mokyklos (dabartinis Biržų technologijų ir verslo mokymo centras) direktoriumi. Tėčio dėka istorija ir mokytojo profesija mane visada žavėjo, todėl klausimų, kur studijuosiu, nekilo. Istorijos žinojimas padeda susivokti laikmetyje ir kasdienybėje. Mano manymu, labai svarbu suvokti istorijos pamokas ir iššūkius.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com