Thomas Anders: „Išsivežu pačius geriausius įspūdžius“

R. Baltušio nuotr
Kai įva­žia­vęs į Bir­žus Tho­mas An­ders pa­ma­tė tuš­čią mies­tą, iš pra­džių nu­ste­bo, o pa­skui nu­spren­dė — ma­tyt, vi­si yra Ki­lu­čiuo­se ir lau­kia jo pa­si­ro­dy­mo.
Po visą pasaulį su koncertine programa keliaujantis įžymusis atlikėjas Thomas Anders liepos 22 dieną koncertavo kelių tūkstančių žiūrovų miniai Kilučių ežero pusiasalyje. Legendų muzikos festivalyje pasirodė kelios grupės, tačiau Thomo Anders surengtas šou tapo vakaro „vinimi“ ir kulminacija – tikriausiai niekam nekilo abejonių, kad 60-metis atlikėjas, koncertuojantis nuo šešiolikos metų, jau seniai yra scenos klasika ir tikras virtuozas.

Nostalgiškai apie... muzikos klasiką

Praeito amžiaus 9-ajame dešimtmetyje pradėjusi koncertuoti pasaulinio garso žvaigždė dabartiniams 40-50-mečiams pirmiausia asocijuojasi su svaigiai romantiška muzika, tuomet dar sunkiai suprantama anglų kalba, kai „Modern Talking“ grupės, kurios atlikėjas buvo Thomas Anders, populiariųjų dainų žodžius dainuodavome labai primityviai: „jumaihot, jumaisol“ arba „šeri šeri leidi“.

Nuo 1984 metų, kai susikūrė „Modern Talking“ grupė, prabėgo ne vienas dešimtmetis, tačiau atlikėjų Thomas Anders ir Dieterio Bohleno dainos jau seniai tapusios populiariosios muzikos klasika, o du grupės atlikėjai iki šių dienų yra dievinami. Ypač – Thomas Anders, sėkmingai tęsiantis solinę karjerą.

Kai buvau vienos Biržų mokyklos mokinukė, mudvi su klasioke po pamokų skubėdavome pas ją į namus – ten valandų valandas klausydavomės patefono sukamos „Modern Talking“ plokštelės. Nuo to laiko praėjo daugiau nei 30 metų, tačiau gyvąja legenda tapęs vokiečių atlikėjas dar vis daug kam kelia nostalgiškus jausmus.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com

DOSJĖ

Tikrasis Thomas Anders vardas yra Berndas Weidungas. Gimė mažame Vokietijos provincijos mieste Miunstermeifelde, kurio meras buvo jo tėvas Peteris Weidungas. Jo motina Helga Weidung greitkelyje į Koblenetsą turėjo savo pakelės kavinę. Berndas nuo mažens mėgo muziką ir dainuoti. Paauglystėje jis savarankiškai išmoko groti gitara. Berniukas mėgo koncertuoti mamos kavinėje ir svajojo apie profesionalią sceną. Būdamas šešiolikos, jaunuolis laimėjo „Radio Luxembourg“ dainų konkursą ir sulaukė vienos Vokietijos įrašų kompanijos atstovų susidomėjimo. Jie pasirašė su juo sutartį ir patarė pakeisti sunkiai ištariamą vardą į skambesnį slapyvardį. Taip būsimoji žvaigždė tapo Thomas Anders. Po metų buvo išleistas pirmasis pradedančiojo dainininko singlas „Judy“. Po to jį pastebėjo kompozitorius Dieteris Bohlenas ir netrukus įvyko jų asmeninis susitikimas. Muzikantai įrašė keletą bendrų singlų, kurie iškart užėmė vietą topuose. Įkvėpti tokios sėkmės, Thomas ir Dieteris 1984 metais sukūrė duetą „Modern Talking“, kuris tapo tikru įvykiu devintojo dešimtmečio popkultūroje. Per ketverius savo gyvavimo metus (1984 – 1987 m.) grupė įrašė šešis lengvo „pop“ žanro albumus, ne kartą pelnė prestižinius muzikos apdovanojimus ir apdovanojimus, rinko stadionus pasaulinių turų metu. Tačiau muzikantai negalėjo įveikti vidinių tarpusavio nesutarimų, o pačioje populiarumo viršūnėje jie nusprendė nustoti dirbti kartu. Kiekvienas iš jų tęsė savo muzikinę karjerą, tačiau jiems nepavyko pakartoti „Modern Talking“ sėkmės. Thomas Anders grįžo į solinę veiklą. Dainininkas įkūrė savo muzikos agentūrą, daug gastroliavo JAV ir Europos miestuose. 1994 m. jis išleido ispanų kalba įrašytą albumą „Barcos de cristal“, skirta Lotynų Amerikos publikai. 1998 metais gavo Dieterio Bohleno pasiūlymą atgaivinti grupę. Grupė „Modern Talking“ vėl tvirtai užėmė pirmąsias pozicijas pasaulio topuose, įrašė 6 naujus albumus ir per penkerius metus surinko visus prestižiškiausius muzikos apdovanojimus. 2003 m. duetas išsiskyrė visam laikui. Išgarsėjęs kaip dueto „Modern Talking“ narys, Thomas Anders dabar tęsia solinę karjerą visame pasaulyje, išleido 9 solinius albumus. Per visą „Modern Talking“ istoriją grupė pardavė daugiau kaip 120 mln. įrašų ir šiai dienai yra daugiausiai įrašų pasaulyje pardavusi Vokietijos grupė, kiekiu aplenkianti net „Scorpions“ ir „Rammstein“.

Susijusios naujienos