Dainiaus Bankausko nuotr.
Martynas Enčius sako, kad koncertų metu grupė mėgaujasi tuo, ką daro – bendrauja su publika ir atlieka savo kūrinius.
Neseniai restorane „Alaus kelias“ nugriaudėjo jau šeštąjį kartą organizuota tradicinė Sambarių šventė. Tiesa, ji šiemet buvo ypatinga – surengta po dvejų pandemijos metų. Šventinę nuotaiką kūrė ir žiūrovus linksmino instrumentinė folkloro grupė „Ratilai“ ir „Antikvariniai Kašpirovskio Dantys“. Tad šiandien „Biržiečių žodžio“ pašnekovas – charizmatiškasis grupės „Antikvariniai Kašpirovskio Dantys“ vokalistas Martynas Enčius, kuris buvo sužavėtas Biržais ir draugiškais biržiečiais.

Grupė pradėjo savo veiklą 2006 metais, joje būta ir merginų... Papasakokite apie grupės susikūrimo aplinkybes.

Pirmiausia man ir šovė mintis, kad reikia sukurti tokią grupę. Kažkaip tais laikais Lietuvoje nebuvo tokios teatrališkos, išskyrus Keistuolių teatrą, kuris būdavo toks išskirtinis... Taip pat dar smagi grupė „InCulto”, kuri suteikdavo įkvėpimo. Tuomet dar lankydavausi ir panko garsų muzikos koncertuose, patikdavo šėlsmas, todėl mums, studentams, realiausia galimybė ir buvo sukurti tokią – teatrališką, dainuojamosios poezijos grupę bei koncertuoti festivaliuose.

Jūsų grupės muzikos žanrų įvairovė labai plati – kuriate dainas nuo polkos, post-punk, mariači, Lotynų Amerikos, Balkanų, regio stiliaus iki baladžių. Kodėl nusprendėte pasinerti ir kurti būtent tokių žanrų muziką?

Iš principo mūsų stilių galima įvardinti, kaip kabaretą, kuris yra paremtas teatrališku muzikavimu, tiesioginiu kreipimusi ypač gyvų koncertų metu į publiką, nes ne sau dainuojame, o klausytojams. Todėl turi būti santykis su publika. Mes labiau vaidiname, kad grojame Lotynų, Balkanų, repo ar svingo stilius. Savo specialiai sukurtos ritmikos neišradinėjame. Visada sakau, kad reikia išbandyti kažką naujo, pagroti kokiu sambos ritmu. Pabandome pagroti regio stiliumi, nes dar nebandėme, o tuomet ir žiūrime, kaip sekasi sugroti su instrumentais ir taip stengiamės išgauti naujų ritmų.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com