Mokyklos vadovo Vaidoto Butkevičiaus pozicija: kas gerai – darbuotojų nuopelnas, o kas nepavyko – prisiimk sau...

Asmeninio albumo nuotr.
Vaidotas Butkevičius 2018 metais 700 kilometrų dviračių turistiniame žygyje „Nuo katedros aikštės iki Palangos“ (Vilnius- Rokiškis- Biržai- Akmenė-Mosėdis-Šventoji).
Mokykla – ne pastatas, bet gyvas organizmas, atvira erdvė, kuri, keičiantis kartoms, keičiasi ir pati... Joje visada svarbiausi – mokiniai ir mokytojai, kasmet nekantriai laukiantys Rugsėjo 1-osios. Kokiomis mintimis gyvena šiandieninis mūsų pašnekovas Biržų „Atžalyno“ pagrindinės mokyklos direktorius Vaidotas Butkevičius, pagarbiai kalbantis ir apie MOKYKLĄ IR MOKYTOJĄ, IR APIE MOKINIUS?

Prasideda nauji mokslo metai. Su kokias iššūkiais ir kokiomis viltimis juos sutinkate?

Didžiausias iššūkis – atnaujintos ugdymo programos. Manau, kad jų vykdymui nėra pakankamai pasiruošta. Tai – ne tik vadovėlių ar mokomosios medžiagos trūkumas, uždelstas Bendrųjų programų pateikimo ir nurodymų jas įgyvendinti nesuderinimas su mokymo ir mokymosi medžiagos parengimu, bet yra ir kitų problemų, kurios gali ir turi būti sprendžiamos. Tik tam reikia kompetencijų ir politinės valios, o ne įgyvendinimo požiūriu neapgalvotų inicijuojamų pokyčių. Daug nežinomybės ir dėl „Tūkstantmečio mokyklos“ programos vykdymo.

Labai norėčiau, kad mokykloje ir jos skyriuose, jei ne didėtų, tai bent jau išliktų esamas mokinių skaičius. Taip pat viliuosi, kad didės mokinių mokymosi motyvacija.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com

Dosjė

Vaidotas Butkevičius gimė 1963 metais rugpjūčio 18 dieną žurnalisto ir istorijos mokytojos šeimoje Pasvalio rajono Dalgenų kaime, o 1981 metais baigė Biržų 2-ąją vidurinę mokyklą. Jis 1986 metais baigė Vilniaus valstybinį pedagoginį institutą (dab. – Vilniaus pedagoginis universitetas. Nuo 1986 metų dirbo Anykščių rajono Andrioniškio pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotoju, nuo 1991 metų – šios mokyklos direktoriumi. Vaidotas 1997 metais grįžo gyventi į Biržus ir pradėjo dirbti Biržų rajono Germaniškio pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotoju ugdymui. Nuo 1999 metų – Biržų rajono Kratiškių pagrindinės mokyklos direktorius. Gyvendamas ir dirbdamas kaime, rūpinosi kaimo žmonių problemomis, aktyviai dalyvavo kuriant Kratiškių kaimo bendruomenę. Užsiima medžio drožyba, dalyvavo pleneruose įrengiant „Raganų kalną“ Juodkrantėje, L. Šepkos parką Rokiškyje. Jo sukurtos medžio skulptūros ir paminklai puošia ne tik Biržų, Anykščių, kitas Lietuvos vietas, bet yra iškeliavę ir į JAV bei Kanadą. Vaidotas Butkevičius jau 13 metų yra Biržų „Atžalyno“ pagrindinės mokyklos direktorius.