Matematikos mokytoja Raimonda Baronaitė: „Pirmiausia reikia mylėti vaiką, o ne mokomą dalyką, tada ir vaikas mylės tave“

Asmeninio albumo nuotr.
Iki emigracijos į Angliją Raimonda Baronaitė dirbo Pačeriaukštės Petro Poškaus mokykloje.
Raimondą Baronaitę, gyvenančią Anglijos sostinėje Londone, kalbinau jos pirmąją atostogų dieną. Šiandieninė „Biržiečių žodžio“ pašnekovė užsienyje dirba matematikos mokytoja. Mokslo metai bet kokioje šalyje yra mokslo metai su visais savo ypatumais, todėl ir atostogų laikas visur yra laukiamas su nekantrumu. Savo atostogas Raimonda Anglijoje pradėjo liepos antroje pusėje. Į klasę ji grįš rugsėjį. Su R. Baronaite kalbamės apie darbą užsienyje, mokinius, matematiką, kuri dėl gausaus brandos egzamino neišlaikiusiųjų skaičiaus Lietuvoje tapo diskusijų objektu. O koks ir kiek svarbus šis mokomasis dalykas yra Anglijoje? „Kaip ir visur – labai svarbi. Tačiau aš turiu savo nuomonę ir požiūrį į matematikos privalomus egzaminus“, – teigia Raimonda.

Mokytojavimo pradžia – Pačeriaukštėje

R. Baronaitė – biržietė, kurį laiką su tėvais gyvenusi Medeikiuose. Ji baigė Biržų „Aušros“ mokyklą, Vilniuje studijavo matematiką ir įgijo mokytojos kvalifikaciją. Iki emigracijos į Angliją dirbo Pačeriaukštės Petro Poškaus mokykloje, kuri buvo jos pirmoji ir vienintelė darbo vieta Lietuvoje. Galbūt koks nors jaunas laikraščio skaitytojas atpažins savo buvusią mokytoją – R. Baronaitė Biržų krašte mokytojavo 7 metus.

„Pačeriaukštės mokykloje buvau vienintelė matematikos mokytoja. Pirmuosius metus buvo tikrai sunku – ką tik po studijų, jokios pedagoginio darbo praktikos. Baigusi mokyklą, norėjau studijuoti anglų kalbą, tačiau neįstojau – pasirinkau matematikos studijas, nes šis dalykas mokykloje man irgi patiko. Dabar matematika man jau – kaip gyvenimo būdas. Juk visuomet bet kokį uždavinį, problemą galima išspręsti. Tačiau per daugiau nei dešimt pedagoginio darbo metų supratau vieną dalyką: mokytojas pirmiausia turi mylėti vaiką, o ne dėstomą dalyką. Tik tokiu būdu įmanomas priėjimas prie silpniau besimokančio, prie negabaus mokinio, tik tokiu būdu, per meilę, galima motyvuoti stipriau mokytis savo gabų mokinį“, – įsitikinusi R. Baronaitė.

Lietuvoje, Biržuose, sako Raimonda, nebuvo blogai, tačiau gyvenimo keliai nuvedė į Angliją.

„Ten išvykdama sakiau, kad mokytoja tai jau tikrai daugiau nedirbsiu – jaučiausi pavargusi nuo pedagoginio darbo. Bet likimas mėgsta išdaigas – į Angliją atvykau lapkričio pabaigoje, o jau vasarį atsistojau prieš klasę“.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/