Lietuviška taktinė ekipuotė – nuo Kilučių iki karo lauko

Ž. Katkūnaitės nuotr.
Biržietis Tautvydas Matuzevičius yra aktyvus Lietuvos krašto apsaugos savanoris, kuris pradėjo tobulinti ekipuotę ir tai tapo jo verslu.
Daugelis biržiečių, išgirdę pavadinimą „Matuza Tactical“, net neįsivaizduoja, kad šios įmonės produkcija gaminama jų mieste. Įmonės įkūrėjas biržietis Tautvydas Matuzevičius pagrindinę lietuviškos taktinės ekipuotės gamintojo „Matuza Tactical“ būstinę įkūrė Kilučių kaime. Čia ir gimsta kiekvienas karinės ekipuotės gaminys – nuo idėjos iki gaminio siuntos, skirtos pirkėjui.

Geriausias sprendimas gyvenime

Kariuomenė T. Matuzevičiaus gyvenime atsirado prieš dvidešimt dvejus metus. „Mano pažintis su kariuomene – labai natūrali. Gyvenome gana sunkiai, žinojau, kad neturėsiu galimybės įgyti aukštojo išsilavinimo. Todėl visa tai įvertinęs ir apsvarstęs, dar prieš baigiamuosius egzaminus, nuėjau į karo prievolės centrą. Čia, iškart po mokyklos, užsirašiau į privalomąją pradinę karo tarnybą. Šiandien manau, kad tai yra vienas geriausių mano sprendimų gyvenime“,- sakė „Matuza Tactical“ įkūrėjas.

Baigęs privalomąją karo tarnybą, vaikinas manė kariško gyvenimo paragavęs pakankamai, todėl grįžo į civilį gyvenimą. Tačiau tai truko neilgai. Praėjus trejiems metams, T. Matuzevičius grįžo į kariuomenę – Krašto apsaugos savanorių pajėgas. Tuo metu jam teko išvykti į pirmąją misiją Afganistane. Po jos sugrįžęs į Lietuvą nusprendė pereiti į profesinę karo tarnybą.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com