L. Variakojis: “Ką mūsų valdžia sugeba, tai sunaikinti ir uždrausti“

L. Variakojo asmeninio archyvo nuotr.
L. Variakojis ir jo 15 metų sūnus Gintaras prie elektromobilio „Tesla“.
Šio žmogaus pavardė gerai žinoma visame Biržų rajone. Jis, kartu su tėvu, gimtajam kraštui iškovojo daugybę Lietuvos motokroso čempionų titulų. Be to, padėjo rajone įkurdinti ir išplėtoti automobilių detalių gamyklą. Apie rajono bei motokroso perspektyvas „Biržiečių žodis“ kalbasi su Liutauru Variakoju, Švedijos kapitalo įmonių „Nitator-SLT“ ir „SLT Industrial Components“ direktoriumi.

“BŽ“: Variakojų šeima Biržų rajone siejama su motokrosu, kuris daugelį metų buvo mūsų krašto vizitine kortele.

L. Variakojis: Taip, mano tėvelis, jeigu neklystu, devynis kartus tapo Lietuvos čempionu. Tiesiogine žodžio prasme – užaugau motoklube, kuris buvo įsikūręs Kauniuose. „Sėlos“ muziejuje yra nuotrauka, kur aš, dvejų metų, jau sėdžiu ant motociklo. Teko daug laiko praleisti greta „Agaro“ motokrosininkų. Bet tėtis nenorėjo, kad užsiimčiau šiuo sportu. „Užtenka ir vieno durniaus namuose“, – sakydavo man. Per ašaras priprašiau, kad leistų važiuoti į varžybas. Pirmasis mano motociklas su priekaba – „Ural“. Tėvukas daug metų važinėjo su tokiu, bet man griežtai pasakė, jog sūnaus su tokiu laužu į varžybas neleis. Nebent su firminiu. Tais laikais nupirkti gerą motociklą buvo didžiulis iššūkis ir beprotiški pinigai. Tėvas pardavė savo juodą VOLGA-24 ir už gautus kelis tūkstančius JAV dolerių nupirko man senutį motociklą „Honda“. Auksarankis meistras iš Šiaulių jį suremontavo. 17 metų debiutavau motokroso varžybose, kurios vyko Biržų trasoje. Vėliau pasisekė ir gavau gerą techniką – tuometinis Biržų rajono meras V. Zurba, kartu su mano tėveliu, prikalbino valstybinės įmonės „Biržų naftotiekis“ direktorių I. Dološickį paremti motosportą. Motoklubui PONORAS skyrė 20 000 JAV dolerių, už kuriuos nupirktas naujas sportinis motociklas su priekaba EML-ZABEL 620. Labai troškau važiuoti ir pasiekti motokrose tiek, kiek savo laiku pasiekė mano tėvas.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/

„BŽ“ dosjė

Liutauras Variakojis – metalo apdirbimo gamyklos „Nitator-SLT“, priklausančios Švedijos verslininkams, vadovas. Įmonėje dirba 35 žmonės. Pagrindinė veikla – automobilių „Scania“ ir „Volvo“ detalių gamyba. Taip pat jis vadovauja „SLT Industrial Components“, kuri užsiima nuo saldainių pakavimo iki medicininės įrangos komponentų gamybos. Įmonėje dirba 179 žmonės. Liutauras Variakojis – daugkartinis Lietuvos motokroso čempionas.