Krepšinio treneriui Viktorui Apiniui siekti rezultatų padėjo fanatizmas

L.Bataitienės nuotr.
Biržietis krepšinio treneris Viktoras Apinys turi šimtus taurių ir diplomų, kuriuos iškovojo jo auklėtiniai, tačiau kai kurie įvertinimai ypač svarbūs ir brangūs.
Krepšinio treneris biržietis Viktoras Apinys kovo 6-ąją atšventė 65 metų gimtadienį. Jis šimtais skaičiuoja auklėtinių pergales, nugalėtojų taures ir diplomus, tačiau... Jeigu galėtų sugrąžinti laiką, kažin ar suktų tuo pačiu trenerio keliu, nes visas gyvenimas prabėgo krepšinio aikštelėje. Šeima buvo kantri, jo laukdama, jį suprasdama...

Apdovanojimai skaičiuojami šimtais

„Negaliu nemėgti alaus, kai tokia pavardė“,- linksmai pokalbį pradeda krepšinio treneris V. Apinys. Dar pajuokauja, kad visi biržiečiai myli alų, nes šis kraštas garsus alumi. Tiesą pasakius, pašnekovui Biržai atrodo šiek tiek nykūs – mažai juose judesio, mažai veiklos... Savaitgaliais gatvėse tik vieną kitą žmogų sutiksi.

„Dabar jau ir aš ramiau gyvenu – baigiau sportinę karjerą. Užteks. Reikia pailsėti“,- sako Viktoras. Kad žmogus yra vertinamas, įrodo Panevėžio savivaldybės dėmesys – Kūno kultūros ir sporto centras jam skyrė apdovanojimą su trečiojo laipsnio medaliu už nuopelnus Panevėžio sportui. Dėmesio Viktoras sulaukė ir iš Lietuvos krepšinio federacijos – šios organizacijos prezidentas Arvydas Sabonis įteikė apdovanojimą – pirmojo – trečiojo laipsnių medalius už nuopelnus Lietuvos krepšiniui. Pernai spalio pabaigoje dabartinis Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas Vydas Gedvilas taip pat neliko abejingas – V. Apiniui įteikė garbės ženklą už nuopelnus Lietuvos krepšiniui. Pačiam treneriui sunku suskaičiuoti visus apdovanojimus ir taures – jų šimtai.

Į klausimą, kiek metų reikia dirbti, kad sulauktum tokio įvertinimo, pašnekovas atsako – neužtenka dirbti, reikia pasiekti rezultatų.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com

DOSJĖ

Dosjė: Viktoras Apinỹs gimė 1958 metų kovo 6 dieną Biržuose. Jis - krepšinio treneris. Lietuvos nusipelnęs treneris (1998 metais). 1981 baigė Lietuvos kūno kultūros institutą. Nuo 1981 Panevėžio internatinės sporto mokyklos, Vilhelmo Variakojo žaidimų sporto mokyklos, Panevėžio kūno kultūros ir sporto centro krepšinio treneris. Jo treniruojamos jaunučių ir jaunių komandos 1981–2007 tapo 7 kartus Lietuvos čempionėmis, 23 kartus Lietuvos čempionatų prizininkėmis. Alvydo Pazdrazdžio, XXV olimpinių žaidynių bronzos medalininko (1992 Barselona, Ispanija), Gvidono Markevičiaus, Europos vicečempiono (1995 Atėnai), pirmasis treneris. Treniravo Andrių Šležą, Gintarą Kadžiulį ir kitus krepšininkus.