Kai keliauji dviračiu Himalajų kalnais, tai iš sostinės parminti į Biržus – vienas juokas

L. Bataitienės nuotr.
Biržietį Tomą Naudžių leistis į keliones traukia nenugalimas noras pamatyti unikalius gamtos vaizdus ir išgyventi naujas emocijas.
Kai vieną popietę Biržų rajono savivaldybės Jurgio Bielinio viešoji biblioteka pakvietė žmones į susitikimą su aistringu keliautoju biržiečiu Tomu Naudžiumi, netgi patys organizatoriai nesitikėjo tokios susidomėjusiųjų minios. Matyt, ne veltui – šis žmogus ne tik keliauja, bet ir moka dalintis emocijomis, patirtomis kelionėse.

Kelionėse praleidžia ne vieną mėnesį

Kas gi verčia žmones keliauti? Kodėl nenorime stovėti vietoje, bet stengiamės nuolat judėti? Vieni svajoja apie gyvenimo kelionę, kiti – kelionę aplink Biržus, treti – aplink pasaulį... Biržietis Tomas Naudžius keliauja dviračiu ypatingomis pasaulio vietomis. Galima drąsiai sakyti, kad Tomas – drąsus keliautojas, nes leistis į kalnus dviračiu, reikia ryžto, pasiruošimo ir nenugalimo noro patirti naujas emocijas.

„Esu biržietis ir nesijaučiu niekuo ypatingas, tiesiog keliautojas. Viskas prasidėjo čia, Biržuose, kai su tėvais važinėjome dviračiais. Tai buvo gal prieš 35 metus. Nuo keturiolikos metų pradėjau keliauti savarankiškai, vėliau myniau dviratį paauglystėje. Po to buvo karjera ir 20 metų išvis nekeliavau. Prieš trejus metus į mano gyvenimą sugrįžo kelionės dviračiu, kurios trunka mėnesį ar pusantro, važiuoju į tolimesnes šalis“,- prisistatė Tomas.

Jis keliauja su tarptautiniu klubu, kuriam vadovauja 72 metų Sigitas Skučas, o nuolatinis kelionių palydovas – bendramintis Vitalijus Tamašauskas.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com