Kai gyslomis teka muzika...

Asmeninio albumo nuotr.
Rasa Paliulienė, sugrįžusi į Biržus, aplanko Semeniškių kaimą – giminystės uostą, kuriame praleista tiek daug laiko klausantis smagių Mekų pasakojimų.
Jos gyslomis teka muzika. Tokia mintis kilo klausantis neseniai Biržų Vlado Jakubėno muzikos mokyklos salėje įvykusio koncerto – susitikimo su buvusia šios mokyklos fortepijono mokytoja, pianiste Rasa Paliuliene. Nors Rasa nuolat atvyksta pakoncertuoti į savo jaunystės kraštą, tačiau ši proga buvo ypatinga – paminėtas muzikinės – pedagoginės veiklos 30-tis. Pokalbis su R. Paliuliene apie koncertus, meilę savo kraštui ir žmogui.

Jūs vėl viešėjote Biržuose, vėl lankėtės Vlado Jakubėno muzikos mokykloje ir surengėte įspūdingą koncertą... Kokie jausmai apėmė?

Daugelį metų muzikos mokykla buvo lyg mano antrieji namai... Biržų vaikų muzikos mokyklą pradėjau lankyti antroje klasėje, tai daryti paskatino daugiabučio kaimynystėje gyvenęs šviesaus atminimo mokytojas Rimantas Ilgūnas. Kartą, svečiuodamasis pas mus, jis rankomis suplojo ritminį darinį ir paprašė atkartoti. Po to konstatavo: “Tiks!” Po stojamųjų egzaminų prasidėjo mano kasdienės kelionės į pamokas muzikos mokykloje. Tačiau nuostabiausia tai, kad dauguma tuometinių mokytojų vėliau tapo mano kolegomis, o dar vėliau – ir mano vaikų mokytojais. Šis ryšys nenutrūko iki šiol ir kaskart atvykusi į Biržus, užeinu į muzikos mokyklą, kad nors trumpam vėl pajusčiau Mokyklos aurą.

Tiesiog užplūsta nepakartojamas jausmas, einant pro šalį ar tik įėjus pro duris.

Kuo buvo ypatingas šis koncertas?

Ne kartą esu koncertavusi su muzikos mokyklos mokytojais, dažniausiai – pilyje, tačiau šis koncertas ypatingas, nes jubiliejinis. Todėl ir vieta turėjo būti ypatinga. Pasirinkau koncertuoti muzikos mokyklos salėje. Ten, kur prieš daugelį metų pirmą kartą užlipau ant scenos, o vėliau į sceną vedžiau ir savo mokinukus. Šiame koncerte žiūrovams buvo paruošta ypatinga programa. Nors dažniausiai atlieku klasikinį fortepijoninį repertuarą, šį kartą repertuare vyravo lengvesnio stiliaus muzika: solo fortepijonu, kūriniai įvairiems muzikos instrumentams ir balsui su fortepijono pritarimu, taip pat keletas kamerinės muzikos kūrinių.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/