Grupės „Ottawan“ lyderis Patrikas Žanas Baptistas: „Kuo būsi arčiau savo klausytojo, tuo labiau tave mylės“

Ž. Maniko nuotr.
Pasak Patriko Žano Baptisto, šiais laikais tapti žvaigžde lengva, bet yra vienas minusas – greitai įsižiebusios, jos greitai ir užgęsta, nes tampa per daug išdidžios.
Savaitgalį Biržuose, Kilučių ežero pusiasalyje koncertavo aštuntajame dešimtmetyje pasaulyje žaibiškai išgarsėjusi prancūzų disko muzikos grupė „Ottawan“. Grupės lyderis – Patrikas Žanas Baptistas su vokaliste Zebina Fabienne keletą valandų prieš koncertą sutiko pasikalbėti su „Biržiečių žodžiu“ ir atsakyti į keletą klausimų. Tačiau tik pasisveikinus, buvo aišku, kad pokalbis užtruks ilgiau, nes iš atlikėjų sklido tokia gera aura, šiluma ir paprastumas, kad klausimai ėmė lietis ne tik iš popieriaus lapo, bet iš pačios širdies...

Išgarsėjo visame pasaulyje

Turbūt retas, kuris nė karto nėra girdėjęs dainų „Hands up“ ar „D.I.S.C.O“. Tai yra grupės „Ottawan“, susikūrusios 1979 metais, superhitai, išgarsinę prancūzų atlikėjus visame pasaulyje. Šiais ir dar daugybe kitų kūrinių muzikiniam pasauliui padovanojusios scenos žvaigždės pavergė milijonus gerbėjų širdžių. Tūkstantinėms jų minioms grupės lyderis Patrikas Žanas Baptistas su vokaliste Zebina Fabienne koncertuoja iki šiol.

Pokalbis iš širdies

Prieš didįjį koncertą Kilučiuose, grupės nariai apsistojo Sodeliškių dvaro sodyboje. Su muzikantais ten ir susitikome. P. Ž. Baptistas ir jo kolegė Zebina mus pasitiko šiltomis šypsenomis, o jų veide nebuvo nė lašo išdidumo ar arogancijos.

“Aš Patrikas, ar mane prisimenate?“- šypsodamasis pasisveikino grupės lyderis P. Ž. Baptistas. Į klausimus atlikėjas atsakinėjo prancūziškai, tad pokalbį į anglų kalbą vertė jo scenos partnerė, grupės vokalistė Zebina. Kadangi prieš koncertą atlikėjų ilgai varginti ar apiberti juos klausimų lavina nedera, dar prieš pokalbį užsiminiau, kad ilgai netrukdysiu, kad turiu paruošusi tik keletą klausimų. Tačiau pradėjus kalbėtis, laikas tarsi ištirpo, pokalbis užtruko ilgiau, nei buvo planuota, o tų keleto klausimų sąrašas pasipildė dar keliais, o paskui dar ir dar...

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com