Asmeninio albumo nuotr.
Dainius Žukauskas: „Supratau, kad laisvalaikis su amžiumi tampa prabanga... Siekiu, kad jis netaptų dykinėjimu“.
Mokykla yra jauno žmogaus pasas į ateitį, nes priklauso tam, kuris nori žinių šiandien... Mokykla moko suprasti tikrovę, moko bendrauti, moko gyventi skaitant ir skaičiuojant... Mokykla be mokytojo, kaip ir be mokinių, neegzistuotų. Su kokiomis mintimis ir ambicijomis naujus mokslo metus pasitiko Biržų Kaštonų pagrindinės mokyklos direktorius Dainius Žukauskas?

Kaip apibūdintumėte pirmuosius darbo metus Kaštonų pagrindinėje mokykloje?

Kaštonų mokyklai vadovauju nuo sausio 2 dienos, tai yra 8 mėnesius. Tad šių metų Rugsėjo 1-oji buvo pirmoji mokykloje. Taip jau susiklostė, kad šis laikotarpis „pasidalino“ į kelis etapus.

Pirmieji trys mėnesiai, kai tiesiogiai susipažinau su mokyklos bendruomene ir kasdieniu jos gyvenimu, padėjo sudėlioti viską į savo vietas: įvertinti iššūkius, prioritetus, tam tikrus tobulintinus dalykus, rizikas. Ilgalaikį poveikį, manyčiau, turės bendradarbiavimo su visų miesto ikimokyklinių ugdymo įstaigų bendruomenėmis veiklos ir iš šio proceso „atsiradusią“ būsimojo kaštoniečio dieną. Teko patarti, padrąsinti mums „teritoriškai“ artimiausio lopšelio-darželio „Drugelis“ vadovus dėl dalyvavimo Erasmus+ programoje.

Didelį atgarsį ir poveikį, kuris buvo kažkiek netikėtas, sukėlė įvykęs tėvų susirinkimas, kurio metu išsigryninome pagrindinius, esminius artimiausius mūsų tikslus, poreikius ir kurie tikėtina įgaus kitokią prasmę kasdieniame mokyklos gyvenime, veiklose. Tai visos dienos mokykla, neformaliojo ugdymo pasiūlos plėtra bei maitinimo paslaugų kokybės gerinimas. Buvo iškeltas klausimas: „ar Kaštonai – gera mokykla?“, kuriuo siekta įrodyti, kad TAIP... Nors gali būti dar geresnė.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/

Dosjė

Dainius Žukauskas gimė 1973 metų liepos 15 dieną Biržuose, 1991 metais baigė Biržų „Atžalyno“ vidurinę mokyklą. Šiaulių universitete įgijo specialiosios pedagogikos ir viešojo administravimo diplomus, dirbo Biržų technologijų ir verslo mokymo centre, vėliau projektų vadovu. Kūrybinė veikla įmonėje, individuali veikla pagal pažymą.

Šiuos 2023 metus pradėjo eidamas direktoriaus pareigas Biržų Kaštonų pagrindinėje mokykloje. Šių metų rugpjūtį direktoriui D. Žukauskui įteiktas Biržų rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo padėkos raštas už pažangių naujovių siekį mokykloje.