
Naujausios
Vida kilusi iš Vabalninko krašto, garsiųjų Baibokų, Sruogynės. O kur Jūsų, Adolfai, gimtinė? Kur ir kaip susipažinote? Kuo viens kitam kritote į akį?
ADOLFAS: Mano gimtinė – Įciūnų kaimas Rokiškio krašte. Su Vida susipažinau draugo vestuvėse, Žiliškių kaime Biržų rajone. Ji buvo mano pamergė. Buvo linksma, energinga, gražiai dainuojanti ir kaip krislas įkrito į akį ir iki šiol ten sėdi.
VIDA: Buvau Aldonos Šimaitės (mano pusseserės) vestuvėse pamerge. Pabrolys Adolfas iš pirmo žvilgsnio man nekrito į akį, nes buvo šviesus, garbanotas ir turėjo šviesius ūsus, kuriuos vis pariesdavo lyg ir aukštyn, kai išgerdavo alaus stiklinę. Šiaip tai buvo linksmas, neblogai šoko... Po vestuvių už poros savaičių paskambino ir pakvietė į pasimatymą prie Ąžuolyno Kaune. Einame per Ąžuolyną, o jis tyli, nieko nešneka, tai ėmiausi iniciatyvos ir pradėjau klausinėti, kaip sklinda radijo bangos ( nes jis mokėsi radiotechnikos fakultete). Tai kaip pradėjau kalbėti, tai taip ir kalbamės iki šiol. Aišku ne tik apie radijo bangas...
Kokius mokslus baigėte? Kiek metų kartu? Kiek vaikų užauginote? Jau ir anūkais džiaugiatės?
ADOLFAS: Baigiau tuometinį Kauno Antano Sniečkaus politechnikos institutą, Radioelektronikos fakultetą. Su Vida gyvenu 44 metus. Užauginome du sūnus ir esame trijų anūkų seneliai. Labai jais džiaugiamės.
VIDA: Baigiau Kauno medicinos institutą 1976 m.
Vesdamas, tekėdama turėjote kokį nors išankstinį šeimos pavyzdį?
ADOLFAS: Jokių išankstinių ypatingų teorijų ir minčių apie šeimą nekūriau. Tiesiog norėjau turėti mylimą ir mylinčią žmoną, vaikų, juos tinkamai išauklėti ir, kad visi būtume laimingi.
VIDA: Kai mokiausi kokioj 8-9 klasėj stebėjau vieną pagyvenusią porą kuri ateidavo į Baibokų autobusų stotelę nuo Deikiškių pusės. Visada juos matydavau kartu, ir stotelėje, ir Vabalninke. Man tuo metu buvo be galo gražu juos stebėti. Senutė priekyje, o seneliukas iš paskos – krypu krypu abu... Taip ir nesužinojau tų žmonių pavardės. Turbūt tada ir paleidau tą savo svajonę, kad ir aš taip norėčiau kada nors bendrauti su savo vyru...
Ar sunki buvo gyvenimo kelionė iš Lietuvos sostinės į atokiausią Lietuvos kaimą, kuriame jokio kultūros židinio, medicinos punkto ir t. t.? Dėl šio žingsnio nesigailėjote niekada?
ADOLFAS: Keičiantis darbinėms veikloms nusprendėme, kad tikslinga persikelti gyventi į kaimą. Taip ir padarėme. Šiuo sprendimu labai džiaugiamės ir net nebuvo minčių, kad tai klaida. O dėl kultūros židinio galiu pasakyti: Lietuvoje viskas pasiekiama, reikia tik noro.
VIDA: Niekados nesigailėjau ir nesigailiu, tik mano mama niekaip nesuprato, kaip baigę mokslus ir dirbdami valdiškose įstaigose grįžtame į kaimą. Mama sakydavo, kad prie Smetonos tik valdininkai gerai gyveno, o žemę dirbti labai sunku ir nepelninga.
Dėl kultūrinio židinio tai viskas ranka pasiekiama: ir Biržai, ir Panevėžys, ir Rokiškis. Ir dabar jau Biržuose kviečia "Žaldokynė", o po to Rokiškyje teatrų festivalis "Vaidiname žemdirbiams" ir t. t. Tik norėk ir netingėk, tik suspėk "kultūrintis", tiek daug galimybių. Pora valandų ir tu, žmogau, Kaune ar Vilniuje. Jeigu tik nori...
Ar šeimai dar yra kur tobulėti?
ADOLFAS: Tobulėjimui nėra ribų. Kiekviena išaušusi diena suteikia tas galimybes reikia tik to panorėti ir gyvenimas parodys kur link reikia judėti ir ko siekti.
VIDA: Turbūt kiekvieną dieną kažką naujo išgirstame, perskaitome, pamatome, sužinome. Ir tai labai džiugu.
Laimingos santuokos receptas.
ADOLFAS: Tokio recepto nežinau. Manyčiau reikia stengtis vadovautis geranoriškumo, pagarbos vienas kitam, pasitikėjimo principais. Iškilusias problemas spręsti ramiai diskutuojant, nerodant emocijų, savų principų.
VIDA: Laimingos santuokos receptas? Nežinau... Gal išsikalbėjimas, neužsiskleidimas savyje, nesusireikšminimas vieno prieš kitą. Vienas kito palaikymas, žiūrėjimas ir ėjimas ta pačia kryptimi.
Jūsų šeimos tradicijos. Vertybės. Patirtys.
ADOLFAS: Vertiname visas tradicines šventes: šeimos, valstybines, religines. Taip pat visi susitikimai su draugais , giminėmis suteikia daug teigiamų potyrių.
Pati svarbiausia šeimos vertybė yra pati šeima. Apie patirtis sunku ką nors tokio išskirti. Kiekviena gyvenimo akimirka suteikia tam tikrų patirčių į kurias reikia tik įsiklausyti ir jas suvokti.
VIDA: Pritariu Adolfui.
Pasiūlymas nominacijai "Bendruomeniškiausia šeima" Jums buvo staigmena? Kaip tą staigmeną priėmėte?
ADOLFAS: Tikrai tai buvo staigmena, net šiek tiek sumišome, bet vėliau nusiraminome ir ramiai laukėme nominacijos rezultatų. Tuo pačiu noriu nuoširdžiai padėkoti Birutei ir Lionginui Poškams už išsakytas mintis ir pateiktą pasiūlymą nominacijai „Bendruomeniškiausia šeima“.
VIDA: Taip, labai didelė ir visai netikėta staigmena. Kaip sako "Kaip perkūnas iš giedro dangaus"... Kad kaimynė Birutė Poškienė moka gražiai pakalbėti ir rašyti žinojau, nes ji ir mūsų Gaižiūnų kaimo bendruomenės metraštį daug metų rašė, bet kad ji gali apie mus parašyti – visai netikėta, todėl dėkoju už šiltus ir gražius žodžius išsakytus mums su Adolfu. Ačiū Birutei, Birutės Lionginui ir visiems už mus balsavusiems.
Jūs labai užimti žmonės. Kiek visuomeninių įsipareigojimų turite? Kaip visur suspėjate?
ADOLFAS: Šiuo metu esu Gaižiūnų kaimo bendruomenės tarybos pirmininkas, Biržų žemdirbių asociacijos tarybos narys, Biržų rajono VVG valdybos narys, Biržų Rotary klubo narys, Pramoninių uogynų augintojų asociacijos pirmininkas, Lietuvos žemės ūkio rūmų tarybos narys, Biržų rajono savivaldybės Gaižiūnų seniūnaitijos seniūnaitis, Biržų rajono savivaldybės etikos komisijos narys, Biržų rajono savivaldybės garbės piliečio vardo suteikimo komisijos narys, Lietuvos kaimo plėtros 2014 – 2020 metų programos įgyvendinimo Stebėsenos komiteto narys.
Dainuoju folkloro ansamblyje „Saulala“, giedu bažnytiniame chore.
Tiesiog dirbi, stengiesi ir suspėji. Blogiausia situacija, kai tuo pačiu laiku reikia būti keliose vietose, tada pasirenku svarbesnį prioritetą.
VIDA: Esu Gaižiūnų kaimo bendruomenės tarybos narė, Biržų rajono savivaldybės NVO tarybos narė, Biržų rajono savivaldybės bendruomeninių organizacijų tarybos narė, Biržų rajono žemdirbių asociacijos narė. Giedu Vabalninko bažnytiniame chore, dainuoju folkloro ansamblyje "Saulala". Turbūt kai norime mes visi visur suspėjame. O jei nenorime, tai priežasčių save pateisinti visada surasime.
Kokie Jums buvo 2019 metai? Ko tikitės ir ką žada 2020-ieji?
ADOLFAS: 2019 metai buvo su staigmenomis, bet geri. Nenorėčiau Dievo vyti į medį.
Tikiuosi, kad ir 2020 metais viskas bus gerai, norėtųsi stabilumo ir rimties.
VIDA: 2019 metai buvo geri. Ką žada 2020-ieji? Nežinau, bet tikiuosi jie nebus blogesni už 2019. Visų svarbiausia mūsų amžiuje sveikata, o viso kito tikrai užteks.
Gražiausia praėjusių metų Jūsų šeimos šventė.
ADOLFAS: Manyčiau giminės susibūrimas išskirtine proga, kurį organizavo mūsų šeima.
VIDA: Mano amžiną atilsį mamos 15 metų mirties metinių paminėjimas. Susirinkome visi vaikai (kurie dar gyvi), marčios, žentai, anūkai, vaikaičiai – daugiau nei 60 žmonių. Tokie susibūrimai labai reikalingi ir prasmingi.
Jūsų pomėgiai.
ADOLFAS: Kelionės, teatrai , koncertai, saviveikla...
VIDA: Ir man taip pat.
Prancūzų rašytojo V. Hugo žodžiais, vyras savo namuose gali būti karalius tik tuomet, jei moteris karalienė. O kaip pas Jus?
ADOLFAS: Aš manau , kad esu karalius ir turiu mylimą karalienę. Mano komplimentai žmonai yra mano išskirtinė nuosavybė ir jais su niekuo nesidalinu.