Stanislovo VADAPOLO nuotr.
Vabalninko seniūnijos sporto instruktorius Vydas Vareika.
Seniūnijose atsirado nauja sporto instruktoriaus pareigybė. Beveik visose Biržų kaimo vietovėse sporto instruktoriai jau pradėjo darbą.

Pačeriaukštės seniūnijoje – A. Viduolis, Pabiržėje – A.. Unglininkas, Širvėnoje – L. Ramutėnas, Parovėjoje – T. Špokas, Nemunėlio Radviliškio – G. Kavoliūnas, Vabalninko – V. Vareika. Kol kas be sporto instruktoriaus likusi tik vienintelė, Papilio seniūnija. Seniūnijos seniūnas R. Čygas į šias pareigas kalbino skrebiškietę aktyvistę, deja moteris šių pareigų atsisakė.

Biržų kūno kultūros ir sporto centro direktoriaus pavaduotojas Viktoras Bagamolovas „Biržiečių žodžiui“ sakė, kad sporto instruktoriai įdarbinti 0,25 etato. Jie organizuoja sportinius renginius seniūnijose, buria entuziastus ir komandas rajoninėms, respublikinėms varžyboms. Juk kaimo bendruomenėse sportinė bazė sustiprėjo. Daug kur įrengti stadionai, aikštynai, sporto salės, lauko treniruokliai.

- Pats laikas kaimo žmones telkti, išjudinti sportinei veiklai. Šiuo metu rajone vyksta Biržų rajono kaimo seniūnijų sportinės žaidynės. Varžosi įvairių sporto šakų entuziastai, todėl kiekvienam sporto instruktoriui, seniūnijų komandoms puiki proga pasireikšti, išbandyti savo jėgas, – „Biržiečių žodžiui“ kalbėjo V. Bagamolovas.

„Biržiečių žodis“ pakalbino sporto meistrą, sporto entuziastą, o dabar jau etatinį Vabalninko seniūnijos sporto instruktorių Vydą Vareiką.

- Pagrindinis mano uždavinys pakelti, suburti veiklai žmones. Maniau, kad bus paprasčiau. Žmonės pažada, o kai reikia važiuoti į varžybas ir nebesulaukiu. Štai į seniūnijų žaidynes žadėjo važiuoti keturi, o nuvažiavome tik du. Kiti atsisakė. Vienos bendruomenės komanda buvo prisižadėjusi vykti į virvės traukimo varžybas, bet komandos nebėra. Darbymetis. Ima derlių, – dalinosi pirmosiomis nesėkmėmis sporto instruktorius V. Vareika.

V. Vareika jau gyvena Žolinės gatvės krepšinio 3x3 turnyro organizaciniais rūpesčiais. Turnyras – tradicinis. Jis Vabalninke vyks 28 kartą. V. Vareika jau kuria ir įdomius planus kitiems metams. Vabalninke jis planuoja surengti sportines Jonines.