Sklandytuvai raižė Biržų krašto dangų

J. Grubinskaitės nuotr.
„Leistis į aikštelę nėra blogai, svarbu saugiai nusileisti“,- sako Biržų aeroklubo vadovas Mantas Binkis.
Penktadienį baigėsi dvi savaites Biržuose vykęs Lietuvos klubinės klasės sklandymo čempionatas. Jame rungėsi net 22 sklandymo meistrai, o jų gretose buvo du biržiečiai – Ugnius Kairys ir Mantas Binkis.

Svarbiausia – saugumas

Nors čem­pio­na­to da­ly­viai U. Kai­rys ir M. Bin­kis li­ko ant­ra­me de­šim­tu­ke, var­žy­bas bir­žie­čiai sklan­dy­to­jai va­di­na la­bai sėk­mingo­mis.

Lietuvos klubines klasės sklandymo čempionate triumfavo kaunietis Gvidas Sabeckis su „ASW 20“ sklandytuvu, surinkęs 5611 taškų. Antros vietos nugalėtojas — Darius Liaugaudas surinko 5072 taškus.

Pasak Biržų aeroklubo vadovo M. Binkio, varžybų metu dalyviai turėjo įveikti devynis maršrutus. Kiekvienas maršrutas buvo savaip įdomus, o vienas iš jų pareikalavo ypač geros reakcijos ir palankių oro sąlygų, tai buvo greičio pratimas.

„Vidutinis greitis sklendžiant sklandytuvu – 100 kilometrų per valandą. Paskutinio pratimo metu aplankytos trys vietovės ir sugrįžta atgal į Biržus. Kiekvienoje vietovėje reikėjo atsižymėti“,- sakė M.Binkis. Pašnekovo žodžiais, sklandytojai turi išmanyti žemės paviršiaus reljefą, nes, prireikus, gali tekti leistis ne aerodromo teritorijoje, bet pasirinktoje, tam tinkamoje aikštelėje. „Ir aš, ir Ugnius leidomės į aikšteles, nes tai – neišvengiama, o mes apmokyti tai atlikti saugiai“,- sklandymo niuansus atskleidė klubo vadovas.

 

Susijusios naujienos