Jaunieji boksininkai užtikrintai juda į priekį, planuose ir Europos čempionatas

V. Stapulionio nuotr.
Svorio kategorijoje iki 34 kg biržietis Nojus Stanišauskas užtikrintai tapo čempionu. Jaunąjį boksininką treneris kitąmet planuoja vežtis į Europos jaunučių čempionatą.

Biržų rajono Kūno kultūros ir sporto centro boksininkai naująjį sezoną pradėjo aukštais rezultatais. Perspektyvos taip pat teikia vilčių, teigia treneris Virgilijus Stapulionis.

Spalio 8-10 dienomis Tauragėje vyko Lietuvos jaunučių čempionatas rajonų tarpe. Šios varžybos turėjo vykti Naujojoje Akmenėje, bet iki varžybų likus porai dienų dėl siaučiančios pandemijos mieste renginiai buvo atšaukti. Tad varžybas prisiėmė organizuoti Tauragės miesto treneris. Biržiečiai iš šio čempionato grįžo iškovoję prizines vietas.

Svorio kategorijoje iki 34 kg Nojus Stanišauskas užtikrintai tapo čempionu. Nojus savo svorio kategorijoje yra ryškus Lietuvos lyderis. Bokso treneris Virgilijus Stapulionis sakė, kad jei nesutrukdys siaučiantis virusas, Nojus kitais metais planuoja save išbandyti Europos jaunučių čempionate.

Karolis Jakubonis, kuris kovojo iki 37 kg svorio kategorijoje taip pat tapo čempionu. Jaunas boksininkas įveikė už save dviem metais vyresnius kovotojus.

Svorio kategorijoje iki 62 kg čempionu tapo Erikas Bogdanas. Pasak V. Stapulionio, Erikas pasižymi didele fizine jėga, tad ne vienam Lietuvos bokso treneriui po šių varžybų paliko įspūdį.

Svorio kategorijoje iki 46 kg Tomas Noreika liko antroje vietoje. Tomas tik finale nusileido daugiau patirties turinčiam tauragiškiui.

-Nuo tada, kai pradėjo lankyti bokso treniruotes, Tomas padarė didelę pažangą. Pati pradžia jam nebuvo lengva. Būdavo, kada net per treniruotes nenorėdavo boksuotis su kitu boksininku. O dabar Tomas jau lipa į ringą ir iškovoja pergales. Kai yra noras, tai galima pasiekti daug daugiau negu atrodo iš pirmo žvilgsnio,- kalbėjo treneris.

Kitas, iki 56 kg svorio kategorijoje kovojęs biržietis Laurynas Narvydas, dar tik kelis mėnesius lanko bokso treniruotes, bet šiose varžybose parodė savo pažangą ir nuėjo iki finalo. Laurynas su priešininku kovojo beveik lygiomis jėgomis, tačiau nusileido varžovui ir iškovojo antrąją vietą.

Vienas perspektyviausių biržiečių boksininkų, V. Stapulionio nuomone – Vakaris Kiseliūnas.

-Vakaris dar per jaunas dalyvauti tokiose varžybose, bet jį vežiau kad įgytų patirtį ir tobulėtų. Boksininkas iš karto pateko į finalą, kur kovojo su penkiais kilogramais sunkesniu varžovu: Vakario svoris – 28 kg, o varžovo – 33 kg. Šiuo atveju, penki kilogramai yra labai daug. Po kovos vienas teisėjas pergalę skyrė biržiečiui, o kiti du – varžovui. Bet Vakaris gavo nemažai patirties ir esu tikras, kad jaunojo boksininko ranka dar ne kartą bus pakelta į viršų,- pasakojo treneris.

Varžybose buvo kovojama dėl taurės. Jaunių amžiaus grupėje, (15-16 metu), svorio kategorijoje virš 80 kg, antrą vietą iškovojo Donatas Baltušis, finale nusileidęs boksininkui iš Tauragės.

V. Stapulionis džiaugėsi, kad tenka vis dažniau išgirsti minint Biržų miesto vardą, kai yra skelbiamas nugalėtojas, sakė, kad biržiečiai dar tik pradeda įsilieti į pergalių kelią. Pasak trenerio, sportas, tai receptas į geresnę savijautą.