Dvi­ra­čių lenk­ty­nė­se — 14 ob­jek­tų ir pus­šim­tis ki­lo­met­rų

Ž. Katkūnaitės nuotr.
Pirmasis 55 km trasą įveikė ir 10 objektų aplankė Bronius Jankauskas.
Rugpjūčio 14 d. Biržuose vyko Biržų policijos komisariato (BPK) organizuotos Orientacinės lenktynės dviračiais. Trasą įveikė visi, o ištvermingiausieji ir pirmieji, sugrįžę į finišo vietą, buvo apdovanoti.

Senjorai ant dviračių nesėdo

Nuo ankstyvo ryto Biržų rajono savivaldybės vidiniame kieme rinkosi savo jėgas nusprendę išbandyti dalyviai, jų iš viso užsiregistravo – 41. Lenktynių maršrutai buvo suskirstyti į tris kategorijas: jaunimo, šeimų ir senjorų. Nors senjorų grupėje nebuvo nė vieno atstovo, jaunimo ir šeimų maršrutais važiuojančių netrūko.

Turėjo įsiamžinti prie objektų

Atskiroms grupėms buvo išdalintos nuorodos, kokius objektus reikia aplankyti ir prie jų įsiamžinti. Jaunimo grupės dalyviai turėjo įveikti 55 km trasą ir aplankyti 10 vietų ne tik mieste, bet ir rajone: Likėnų mineralinio vandens biuvetę, Kirkilus, Butautų darą ir kt. Maršrutai šeimoms buvo labiau orientuoti pačiame Biržų mieste, aplankyti teko 14 objektų ir nuvažiuoti 20 km ruožą. Nors šeštadienio saulutę trumpam buvo pakeitęs lietus, visi dalyviai trasas įveikė ir sėkmingai sugrįžo į finišo vietą. Tik vieni – anksčiau, kiti – vėliau. Dalyvius išlydėjęs ir pasitikęs BPK bendruomenės pareigūnas Mindaugas Balčiūnas „Biržiečių žodžiui“ sakė, kad nuorodos į objektus buvo parinktos ne pačios lengviausios, bet dalyviams jos neatrodė labai sunkios.

“Stengiausi objektus sąraše apibūdinti kuo sudėtingiau, kad reikėtų pasukti galvą. Tačiau dalyviai – šaunuoliai, trasas įveikė puikiai. Žinoma, kai kuriems pagelbėjo ir internetas, kaip gi be jo?“- kalbėjo M. Balčiūnas.

Nugalėjo atkakliausi

Pirmasis jaunimo grupėje 55 km trasą per beveik tris valandas apvažiavo Bronius Jankauskas, kuris teisingai atspėjo užšifruotus objektus ir prie jų įsiamžino. Šeimų kategorijoje pirma maršrutą įveikė Rita Grunskytė su dukra Alba. Nugalėtojai buvo apdovanoti prizais: velokompiuteriais ir žibintais. Simbolinės dovanėlės: atšvaitai, apyrankės ir kt. atiteko ir kitiems lenktynių dalyviams.

“Džiugu, kad biržiečiai dalyvauja tokiose lenktynėse. Mūsų tikslas – pritraukti kuo daugiau jaunimo, kuris atostogų metu galėtų laiką praleisti naudingai, o ne tūnodami namuose. Žinoma, tikėjomės sulaukti įvairaus amžiaus žmonių, kvietėme visus pajudėti, pabūti gamtoje ir kokybiškai praleisti dieną“,- sakė M. Balčiūnas. Pasak jo, idėjų kitiems metams yra daug: planuojama organizuoti rajono įstaigų ar įmonių lenktynes dviračiais arba orientacines lenktynes.