Buvęs biržietis treneris prognozavo auklėtiniui olimpinį medalį

Asm. archyvo nuotr.
Iš Biržų kilęs dziudo treneris Darius Jukonis (kairėje) yra pirmasis regėjimo negalią turinčio paralimpinio čempiono O. Bareikio treneris, tačiau ir be šio sportininko išugdė daug kovotojų.
Lietuvos vardas Tokijo paralimpinėse žaidynėse nuskambėjo su ypatingu prieskoniu – dziudo sportininkas Osvaldas Bareikis iškovojo bronzos medalį. Iš Biržų kilęs Darius Jukonis yra pirmasis regėjimo negalią turinčio paralimpinio čempiono O. Bareikio treneris, tad dalelytė to bronziško prieskonio tikriausiai priklauso ir Biržams. Nes juk pirmasis treneris, kaip ir pirmasis mokytojas, palieka pačius stipriausius pėdsakus.

Tikėjo ugdytinio sėkme

Šiandien „Biržiečių žodyje“ su D. Jukoniu kalbamės apie kelią iki čempiono pakylos, apie požiūrį į dziudo kaip sporto šaką ir dziudo kaip gyvenimo filosofiją.

„Pasakyti, kad tik džiaugiuosi Osvaldo pergale būtų tas pats, kas nieko nepasakyti. Didžiuojuosi savo mokiniu ir man pačiam labai smagu, kad pavyko užauginti stiprios valios ir dorą Lietuvos pilietį“, – pokalbį pradeda D. Jukonis.

Mūsų kraštietis dziudo treneris D. Jukonis paralimpinių žaidynių prizininką treniravo ketverius metus Vilniuje, Lietuvos aklųjų ir silpnaregių ugdymo centre. Pirmą kartą jie ten susitiko 2009 m., kai O. Bareikis, tuomet dar moksleivis, į šį centrą mokytis atvyko iš savo gimtosios Ukmergės. Anot pirmojo jo trenerio D. Jukonio, nuo pirmųjų treniruočių Osvaldas išsiskyrė iš kitų savo valia, kurios dziudo, kaip ir kiekvienoje sporto šakoje, reikia tikrai daug.

„Kada nors tu tapsi olimpiniu čempionu – taip Osvaldui tikrai esu sakęs ne kartą. Stebėdamas jo kovas Tokijo žaidynėse, jose tarsi ir pats dalyvavau, kovojau su priešininkais – ir tikrai dabar jaučiu didžiulį pasididžiavimą ir savo paties darbu, juk Osvaldui pirmieji dziudo ABC prasidėjo nuo manęs, ir savo buvusiu mokiniu. Su juo iki šiol palaikome ryšį ir po Tokijo žaidynių Osvaldą dabar vadinu neįgaliųjų sporto Lietuvoje ambasadoriumi. Tai, ką padarė buvęs mano mokinys Japonijoje, viršijo visas jo esamas galimybes ir iškovota bronza yra pats geriausias jo rezultatas per trejų metų paruošiamąjį žaidynių etapą. Tai tikra fantastika“, – atvirauja dziudo treneris.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/