Bokso čempiono medalis atvedė į rinktinę

V. Stapulionio nuotr.
Biržietis Nojus Stanišauskas tapo Lietuvos jaunučių bokso čempionu. Nuotraukoje – dešinėje su treneriu V. Stapulioniu.
Birželio 2-5 d. vyko Lietuvos jaunučių bokso čempionatas. Jame dalyvavo ir keturių biržiečių komanda. Jaunasis biržietis, bokso lyderis Nojus Stanišauskas savo amžiaus grupėje ir svorio kategorijoje iškovojo aukso medalį. Pergalė suteikė progą biržiečiui kovoti rinktinėje ir atstovauti šaliai būsimose varžybose. Treneris Virgilijus Stapulionis tikisi, kad auklėtinis iškovos kelialapį ir į Europos čempionatą.

Tapo čempionu

N. Stanišauskas kovojo svorio kategorijoje iki 37 kg. Pasak trenerio Virgilijaus Stapulionio, Nojus šioje amžiaus grupėje ir kategorijoje yra vienvaldis Lietuvos lyderis. “Tikėjausi, kad Nojus taps čempionu ir jis užtikrintai juo tapo – jam nė vienas varžovas nebuvo lygus. Laikas parodys, ar vaikinas vyks į Europos čempionatą“,- „Biržiečių žodžiui“ sakė treneris. Tapęs šalies jaunučių bokso čempionu, Nojus pateko į Lietuvos jaunučių rinktinę, kuri atstovaus Lietuvai kitose varžybose.

Trenerio akyse – nugalėtojas

Svorio kategorijoje iki 42 kg kovojo Karolis Jakubonis ir Oskaras Radzevicius. Deja, sėkmės pritrūko ir Oskarui iškovoti medalį šioje kategorijoje nepavyko. Karolis iškovojo garbingą trečiąją vietą, kuri, pasak V. Stapulionio, yra puikus pasiekimas, nes boksininkas rungėsi su dvejais metais už save vyresniais varžovais.

“Pusfinalyje Karoliui pakišo koją, mano nuomone, labai abejotinas teisėjų sprendimas: trys teisėjai įžvelgė biržiečio pralaimėjimą, o kiti du – užtikrintą pergalę. Mano akimis, Karolis šios kovos tikrai nepralaimėjo, bet bokse nugalėtojus skiria tesėjai ir suveikia jų žmogiškasis faktorius, tai nelabai ką galima ir padaryti“,- kalbėjo treneris.

Džiaugiasi rezultatais

Svorio kategorijoje iki 75 kg kovojo kitas biržietis, perspektyvus boksininkas Kornelijus Kuginys. Deja, nueiti iki pergalės jam šįkart nepavyko.

“Visų savo auklėtinių pasirodymu ir pasiektais rezultatais esu patenkintas. Jie visi – perspektyvūs boksininkai, iš kurių tikiuosi dar ne vienos pergalės“,- sakė treneris V. Stapulionis. Dabar biržiečiai ruošiasi Lietuvos jaunučių čempionatui tarp rajonų, o kartu ir visų amžiaus grupių turnyrui Palangos mero taurei laimėti, kurie vyks birželio 15 dieną Palangoje. Į paskutines šio sezono varžybas ketina vykti apie 15 V. Stapulionio auklėtinių.