Biržietis apgynė geriausiojo vardą Pandėlyje

Asm. arch. nuotr.
Pirmąsias vietas pelnė biržiečiai V. Gučas ir D. Ulevičius, trečiąją − J. Ivanova.
Praeitą savaitę Pandėlyje vyko žūklės varžybos, kuriose geriausio žvejo vardą apgynė biržietis Vaidas Gučas. Nugalėtojas pasakojo, kad į kaimyninį rajoną pasivaržyti su vietiniais ir svečiais vyko šeši biržiečiai. Jie ir pripažinti geriausiais.

Pirmąją vietą iškovojęs V. Gučas sugavo 2,7 kg žuvies, antrą vietą užėmė biržietis Dainius Ulevičius, sugavęs 1,8 kg, ir trečiąją vietą – Jolanta Ivanova, nuo antrosios vietos atsilikusi tik trimis šimtais gramų lengvesniu laimikiu.

Pasak varžybų nugalėtojo, trofėjus buvo pelnytas pirmąją po starto valandą. „Jeigu kimba, tai tik iš pradžių. Po pirmos valandos jau galėjau eiti sverti. Labiausiai kibo ešeriai, plakiai ir karosai“,− pasakojo biržietis. Vyras teigė, kad važiuoti į tokias varžybas kartais būna liūdna, nes vietiniai gali tik žiūrėti ir pavydėti biržiečiams pranašumo. „Žvejoti reikia mokėti. Net per šias varžybas stebėjau, kaip netoliese sėdintis žvejys neturi reikiamo storio valo ar daro klaidų naudodamas masalą. Todėl, kai aš traukiau dešimtis žuvų, jam neužkibo nė viena. Treniruotis taip pat reikia. Tačiau manau, kad geriausia treniruotė yra varžybos. Tai – visai kas kita, nei sėdėti vienam ir žvejoti“,− pasakojo V. Gučas. Vyras atkreipė dėmesį, kad ne tik jis, bet ir kolegos dažnai pastebi, jog žvejų gretose labai trūksta jaunimo. „Jauni žmonės, jei ir pasirodo varžybose, jie nebūna pasiruošę. Ateina tai be valo, tai be kabliuko, būna, kad ir meškerės paprašo. Būtų tikrai smagu, jei atėjęs su meškere jaunuolis paklaustų patarimo. Mes tikrai patartume ir pamokytume“,− pasakojo žvejys.

Artimiausios žvejų mėgėjų varžybos – jau kitą savaitgalį, ant ilgojo pėsčiųjų tilto per Širvėną. Vyras šioms varžyboms jau ruošiasi. „Reikia susižiūrėti, išbandyti ir pasiruošti. Laukia smagios varžybos, kuriose bus daug konkurencijos“,− neabejojo V. Gučas.