Biržietė Toma Einorytė – ateities kovotoja

BKKSC nuotr.
Biržietė Toma Enorytė tapo tarptautinio sambo turnyro merginų grupės nugalėtoja ir pirmoji absoliučioje svorio kategorijoje.
Neseniai Vilniaus lengvosios atletikos manieže vyko 15-asis pirmojo Lietuvos sambo federacijos prezidento dr. Pranciškaus Eigmino tarptautinis memorialinis turnyras. Jame varžėsi sambo kovotojai iš 14 šalių. Viena iš turnyro lyderių ir merginų grupės čempione tapo biržietė Toma Einorytė.

Iškilmingos varžybos

Dėl apdovanojimų rungtyniavo daugiau kaip 100 suaugusiųjų ir jaunųjų sambo imtynininkų iš JAV, Nyderlandų, Suomijos, Estijos, Latvijos, Lenkijos, Vokietijos, Kazachstano, Ukrainos, Ispanijos, Sakartvelo, Armėnijos, Tadžikistano ir Lietuvos. Vyko ir suaugusiųjų, ir jaunimo varžybos. Puikiai pasirodė ir Lietuvos sambo kovotojai, devyni iš jų iškovojo pirmąsias vietas. Viena iš nugalėtojų – biržietė, Sigito Mitrochino auklėtinė 15-metė Toma Einorytė, kuri tapo nugalėtoja merginų grupėje (+ 72 kg) bei buvo pirma ir absoliučioje svorio kategorijoje. Lietuvos sambo federacijos prezidentas Eduardas Rudas laimėtoją pavadino ateities kovotoja.

Patinka abi šakos

Biržų technologijų ir verslo mokymo centro moksleivė Toma lanko dziudo treniruotes, tačiau jos treneris Sigitas Mitrochinas jai nedraudžia dalyvauti ir sambo varžybose.

„Jeigu reikėtų rinktis vieną iš man patinkančių sporto šakų, tai nežinočiau, kurią pasirinkti. Patinka ir dziudo, ir sambo. Skiriasi tik jų aprangos, o kovų veiksmai daugmaž panašūs“, – sakė T. Einorytė. Merginos fiziniai duomenys įspūdingi: svoris – daugiau kaip 100 kg, ūgis – 1,87 m. Sportininkės treneris S. Mitrochinas anksčiau yra minėjęs, kad Toma, kaip kovotoja, turi labai didelį potencialą.