Biržiečiai tapo Lietuvos motokroso čempionais

Biržiečiai Tomas Baltušis su Tadu Natka tapo Lietuvos motokroso 2020 metų čempionais.

Rugsėjo 12-13 dienomis Utenoje vyko paskutinis, finalinis Lietuvos motokroso čempionato etapas. Lietuvos motokroso 2020 metų čempionais profesionalų 750 su priekaba kategorijoje tapo biržiečiai Tomas Baltušis ir Tadas Natka. Antrąją vietą iškovojo biržiečiai Liutauras Variakojis ir Dovydas Ausiejus. Deja, nepasisekė biržiečiams Žygimantui Vaisiūnui ir Dominykui Brazauskui: motociklas apvirto ir sunkiai sužalojo Dominyką, kuris dėl traumos iš Utenos ligoninės buvo perkeltas į Vilnių.

T. Baltušis ir priekabininkas T. Natka – Lietuvos čempionais tapo pirmą kartą. Iš visų 5 vykusių Lietuvos motokroso čempionato etapų jie tris kartus tapo nugalėtojais, vieną kartą buvo treti, kitą – penkti. Tam, kad taptų Lietuvos čempionais, finaliniame etape biržiečiams reikėjo tik sėkmingai finišuoti, kas jiems ir pavyko.

-Į čempionatą vykome su mintimi ir tikėjimu atsargiai pravažiuoti visus ratus. Ir pavyko, pravažiavome pergalingai. Jausmas nerealus, dėl to dirbome visus aštuonerius metus. Labai nudžiugino mūsų komandos nariai, kurie buvo mums paruošę staigmeną: laukė mūsų prie finišo su balionais, šampanu, fejerverkais, visi, mus palaikiusieji biržiečiai pribėgo mūsų pasveikinti. Dėl ateities dar neaišku, bet ties šiuo laimėjimu nesustosime ir toliau stengsimės skinti pergales,- kalbėjo T. Baltušis.

Paklaustas kaip pirmą kartą tapęs čempionu jaučiasi priekabininkas T. Natka sakė, kad tokį jausmą sunku apsakyti:

-Būtent dėl to visą laiką stengėmės, ir pagaliau mums pavyko. Buvo visko: traumų, pralaimėjimų, džiaugsmo ir liūdesio, bet mes juos įveikėme ir savo tikslą pasiekėme. Net paskutinioji mano trauma nesutrukdė laimėti. O dabar vėl teks pradėti nuo pradžių, nuo naujų tikslų ir iššūkių.

Tadas išdavė, kad su kolega Tomu ketina įsigyti naują motociklą, su priekaba kitoje pusėje negu įprasta, o Tomas pridūrė, kad dabartinį 27 jų motociklo ir marškinėlių numerį tikriausiai pakeis numeris vienas. Tomas ,,Biržiečių žodžiui‘‘ pasakojo, kad kasmet su žmona Ginta susidaro po naują planą, kuriame surašo punktus ir stengiasi juos įgyvendinti. Pasak čempiono, šiemet visi tikslai jau įgyvendinti, tad netrukus reikės kurtis kitus ir jų atkakliai siekti.