
Naujausios
Natūralus vėdinimas daugeliu atvejų neužtikrina efektyvių oro mainų vonioje ar tualete. Todėl įprastas sprendimas – naudoti vonios ventiliatorius, kurie didesniu intensyvumu šalina naudojimo metu susidarančius oro teršalus. Kaip išsirinkti ir į ką atkreipti dėmesį renkantis tinkamą ventiliatorių?
● Nustatykite našumą
Pagrindinis ventiliatoriaus pasirinkimo kriterijus yra jo efektyvumas. Šį parametrą nesunkiai galima nustatyti pagal patalpos tūrio ir oro pasikeitimų patalpoje skaičiaus sandaugą per 1 valandą (vonios kambariams laikome apie 5-7 oro pasikeitimus/val.). Pagal standartą minimalus reikalingas vėdinimo oro kiekis vonios kambariams yra 50 m3/h, tualetams 30 m3/val.
Įrenginio efektyvumą turėtume nustatyti gana tiksliai – per intensyvus apsikeitimas gali sukelti per didelį triukšmą ir padidėti oro greitis patalpoje, o per mažas – nepašalinti drėgmės.
● Montavimo varžos nustatymas
Kitas ventiliatoriaus pasirinkimo kriterijus yra montavimo varžos nustatymas. Paprastai vonios išmetimo sistemos neturi plataus ortakių tinklo, todėl slėgio nuostoliai yra nedideli. Tačiau visada verta pasitikrinti, ar mūsų įrengimas nėra platus ir ar nėra poreikio naudoti aukštesnio slėgio įrenginį.
● Triukšmo emisija
Augantis vartotojų sąmoningumas reiškia, kad rinkdamiesi jie vis dažniau atkreipia dėmesį į naudojamų įrenginių akustinius parametrus. Vonios kambario ventiliatorių skleidžiamas triukšmas svyruoja nuo 25 iki 30 dB. Kuo mažesnė vertė, tuo vartotojas jaučiasi patogiau, nes ventiliatorius tiesiog tylesnis.
● Valdikliai
Priklausomai nuo mūsų poreikių, komforto ar sąlygų aptarnaujamoje patalpoje, rinkoje yra įvairių vonios kambario ventiliatoriaus valdymo versijų.
● Standartinė versija - ventiliatoriaus paleidimas naudojant elektros jungiklį arba šviesos jungiklį. Tai paprasčiausias būdas, tačiau leidžia vėdinti tik tada, kai esame patalpoje. Deja, išėjus iš vonios ventiliacija nustoja veikti.
● Modelis su laiko uždelsimu (laikmatis) - išėjus iš vonios ventiliatorius veikia tam tikrą laikotarpį, kurį galima reguliuoti. Galime nustatyti ir laisvai keisti ventiliatoriaus veikimo laiką, kad efektyviai pašalintume nemalonius kvapus, drėgmę ir kitus teršalus.
● Modelis su hidrostatu – ventiliatorius įsijungia, kai drėgmė vonios kambaryje pakyla virš nustatyto lygio.
Gana svarbus aspektas, į kurį atsižvelgiama renkantis aukščiausios kokybės įrenginius, yra vėdinimo sistemos energijos suvartojimas. Konkrečios ventiliatoriaus galios indikatorius leidžia nustatyti šią vertę pagal ventiliatoriaus variklio sunaudotos galios ir ventiliatoriaus pumpuojamo oro srauto tūrio santykį. Taip pat atsižvelgiama į viso montavimo tinklo atsparumą.
Užs. 13897