
Naujausios
Manau, nesuklysiu pavadindamas laimę itin geidžiama viešnia. Deja, neturiu duomenų apie jos vizitų pas statistinį šalies gyventoją kiekį, dažnį ir trukmę, tačiau drįstu teigti, kad jų pageidaujama kuo daugiau ir kuo dažnesnių. Beje, itin vertinami nelaukti, netikėti vizitai.
Apie trukmę bandysiu paaiškinti plačiau. Dalykas tas, kad laimė, aplankiusi klientą, reikalauja, kad ja būtų džiaugiamasi. Mažai laimei pakanka šypsenos, didesnei jau reikia šypsotis nuo ausies iki ausies, trinti rankas, ploti, o labai didelė reikalauja dar ir aplaistymo. Pagalvokit, kas būtų, jei labai didelė laimė pas jus užsiviešėtų ilgą laiką (vadinamoji daugiadienė). Ar nenusibostų džiūgauti ir džiūgauti? Ar neimtų pavyduoliai jūsų pravardžiuoti laimoholikais?
Analogija su medumi: saldu gardu ir sveika, jei su saiku, o jei kimštum nuo ryto iki vakaro diena iš dienos - dievaži, apkarstų. Ir skrandį susigadintum.
Laimei reikia padaryti priekaištą dėl to, kad ji "draugauja" su nelaime. Nelaimė, aišku, visiškai nepageidautina, bet ima ir ištinka, ir ką tu jai padarysi. Sakysim, susergi. Blogai. Nelaimė. O pasveikai - valio, vadinasi, aplankė laimė. Logiškai galvojant, jei ne liga, pasveikimo laimę būtum matęs kaip savo ausis. Bet ne, geriau jau be tokios laimės apsieiti, tiesa?
O ar galima laimę prisišaukti? Yra dvi nuomonės: "Laimė šaukiama neateina" ir "Žmogus - savo laimės kalvis". Aš linkęs palaikyti pirmąją, pesimistinę, tačiau nedraudžiančią sėdėti sudėjus rankas ir svajoti apie laimę. Svajonės, žinokit, kartais išsipildo, o štai ne vienas kalvis, žiūrėk, kala kala, kala kala ir nukala... šnipštą.
O aš nenukaliau - parašiau.