
Naujausios
Apdovanoti geriausi kraštotyrininkai
Vakar Naisiuose (Šiaulių r.) vykusioje mokslinėje konferencijoje apdovanotas Šiaulių rajono metų kraštotyrininku išrinktas Rimantas Gorys. Metų jaunojo kraštotyrininko titulas įteiktas penktokui Arnui Beišiui.
Živilė KAVALIAUSKAITĖ
zivile@skrastas.lt
Dėmesys istorijai
„Naisių vasaros“ teatro ir bendruomenės rūmuose vykusioje mokslinėje konferencijoje „Saulės mūšis – istorijos tiesa ir interpretacijos“, skirtoje Europos paveldo dienoms ir Saulės mūšio 780-mečio jubiliejui paminėti, pranešimus skaitė ir mokslininkai, ir mokyklų atstovai: dr. Dangiras Mačiulis, prof. dr. Vykintas Vaitkevičius, Aistė Kazimieraitytė, Žilvinas Montvydas, Alina Šivickaitė, Rosita Serpauskienė, Violeta Laurutienė, Laura Lukoševičiūtė.
Renginyje apdovanoti geriausi metų Šiaulių rajono kraštotyrininkai. Šiemet metų kraštotyrininku tapo Šiaulių rajono Bazilionų mokyklos-daugiafunkcio centro vadovas Rimantas Gorys. Jis apjuostas metų kraštotyrininko juosta bei paskatintas 230 eurų premija. R. Goriui įteikta ir Šiaulių rajono mero Antano Bezaro padėka.
Komisija Šiaulių rajono metų kraštotyrininką rinko iš dviejų kandidatų. Į šį titulą buvo pasiūlyta ir Verbūnų bibliotekininkė Antanina Petrauskaitė.
Šiaulių rajono metų kraštotyrininko titulas suteikiamas nuo 2001 metų. Pirmuoju laureatu tapo Leonas Skėrys.
Metų jaunuoju kraštotyrininku tapo Ginkūnų S. ir Vl. Zubovų pagrindinės mokyklos penktokas Arnas Beišys, jo vadovė – istorijos mokytoja Alina Šivickaitė.
Į veiklą įtraukė bazilijonai
R. Gorys kraštotyros veikloje aktyviai dalyvauja 15 metų: „Niekada savęs nelaikiau kraštotyrininku. Apie kraštotyrininką pradeda kalbėti kiti žmonės. Didžiuojuosi, kad mane kraštotyrininku pirmą kartą savo interviu įvardijo Romualdas Ozolas.“
R. Gorys į kraštotyros darbą įsitraukė susidomėjęs Šv. Bazilijaus Didžiojo ordino veikla Bazilionuose.
„Nusišypsojo laimė, kad susitikome su daktare Aldona Vasiliauskiene, ji išsamiai pradėjo studijuoti vienuolių bazilijonų veiklą, tais pačiais metais išvydome ir gyvą vienuolį bazilijoną, iki tol maniau, kad jie iš viso nebeegzistuoja. Paaiškėjo, kad jie reziduoja Vilniuje, Švenčiausios Trejybės bažnyčioje ir vienuolyne“, – sakė R. Gorys.
Praėjusį penktadienį Bazilionuose vyko tarptautinė konferencija „Šv. Bazilijaus Didžiojo ordinas ir Bazilionų mokykla: 15 metų bičiulystės keliu“. Ja paminėta mokyklos ir Bazilijaus Didžiojo ordino bendradarbiavimas.
R. Gorys džiaugiasi, kad kraštotyros dėka Barbora Mejerytė tapo žinoma ne tik kaip vertėja, mokytoja, bet ir rašytoja. Išleistas 11-os sąsiuvinių rankraštis – romanas „Jonė“.
Svarbiausiu darbu R. Gorys vadina Romualdo Ozolo lituanistikos centro įkūrimą. Centro pagrindą sudaro R. Ozolo dovanota biblioteka, archyvas.
„Norime rodyti žmonėms, ką turime. Galiu fizikiniais terminais sakyti: tonomis, metrais, kubais, bet tai nieko nenusako. Yra begalė įdomaus, vertingo turinio“, – apie R. Ozolo palikimą sakė R. Gorys.
Šiuo metu R. Gorys su redakcine kolegija rengia septintąjį žurnalo „Padubysio kronikos“ numerį. Šio žurnalo iniciatorius ir steigėjas taip pat buvo R. Ozolas.
„Džiugu, kad moksleivių, mokytojų lygmens kraštotyros veikla peraugo į mokslines konferencijas, kuriose pranešimus skaito mokslų daktarai, profesoriai“, – penkiolikos metų kraštotyros darbą įvertino R. Gorys.
Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
KRAŠTOTYRININKAS: Šiaulių rajono metų kraštotyrininko vardas suteiktas Šiaulių rajono Bazilionų mokyklos-daugiafunkcio centro vadovui Rimantui Goriui.
Žydrūno BUDZINAUSKO nuotr.
ĮVERTINIMAS: Šiaulių rajono metų jauniuoju kraštotyrininku tapo Ginkūnų S. ir Vl. Zubovų pagrindinės mokyklos penktokas Arnas Beišys.