
Naujausios
Patyrinėjęs žmogaus akies (dešinės ar kairės, o gal abiejų, gerai nežinau) rainelę, daktaras pareiškė:
– Galvos skausmų priežastis – abejonės, kuriomis užterštas jūsų mąstymas. Privalote jų atsikratyti ar bent sumažinti iki minimumo. Kadangi mąstymu, atrodo, nepiktnaudžiaujate, tai neturėtų būti itin sunku.
– Tačiau kaip, kaip? Ar yra kokių vaistų?
– Be abejo, – nuramino žmogų daktaras. – Veiksmingiausias vaistas – mąstymo stereotipai. Vartokite juos kiekvieną kartą, kai apniks kokia abejonė, ir pamatysit – galvos jums tikrai neskaudės.
– Tačiau kur man jų rasti?
– Žmonių kalboje, sakytinėje ir rašytinėje. Išgirdęs ar perskaitęs įsiminkite ir vartokite į sveikatą. Pradėkite nuo anekdotų apie tautybes, pavyzdžiui, lėtapėdžius estus.
– Bet kad, girdėjau, suomiai...
– Nesiginčykit. Pasenęs stereotipas, neveiksmingas. Nuo anekdotų apie estus, čiukčius, suvalkiečius ir pan pereikite prie apibendrinimų, pavyzdžiui: būdingiausias lietuvių bruožas – pavydas.
– Bet kad, girdėjau, vaišingumas...
– Nesiginčykit. Pasenęs stereotipas, neveiksmingas. Vartokite naujoviškus – sakykim, valdžioje vieni vagys ir sukčiai, į Euroviziją išsiuntė ne tuos, kuriuos reikėjo, mokiniai žino tik savo teises, o pareigų ne... Be abejo, yra daugybė amžinai nesenstančių stereotipų, kaip antai: visi vyrai kiaulės, o visos moterys, atsiprašant, vienodos, mūsų laikais taip nebuvo, kur ritasi pasaulis...
Daktaras dar ilgai žmogų konsultavo, kol šis, užuot prieštaravęs ("Bet kad, girdėjau...") ėmė klusniai linkčioti galva ir galiausiai, nuoširdžiai padėkojęs (gal ir atsilyginęs, gerai nežinau), atsisveikino, stereotipiškai palinkėdamas daktarui geros dienos.
Išėjęs iš daktaro kabineto, jis nužingsniavo prie artimiausio spaudos kiosko ir nusipirko... ką? Žurnaliuką "Anekdotai".
Gana, daugiau nebepasakosiu. Truputį suskaudo galvą.