
Naujausios
Mirusiųjų pagerbimo tradiciją daugelį metų puoselėja ir Kratiškių kultūros namų darbuotojos, jau buvusi kultūros darbuotoja Genutė Savickienė ir dabartinės jos kolegės – Rima Bitinienė ir Dalia Andželienė bei Smilgių kultūros namų darbuotoja, bendruomenės pirmininkė Danguolė Plentauskienė.
Visų Šventųjų dieną jau 24 metus Butniūnų kapinaitėse į mirusiųjų paminėjimo popietę susibūrė gausus būrys kraštiečių, vietinių gyventojų. Įžanginiame žodyje prisiminta gailestingumo tradicija – Visi Šventieji, Lietuvos Šventieji ir Palaimintieji. Maldos, gedulingos vietos giedotojų giesmės, eilės... Ant simbolinio aukuro kompozicijoje sužibo liktorėliai. Paminėti visi nuo praėjusių iki šių metų lapkričio iškeliavusieji į Amžinybę artimieji, kaimynai, pažįstami. Jų – šeši: Povilas Lukšta iš Šniukščių, Aldona Matuzevičienė iš Daudžgirių, Juozas Grigonis iš Jagaudžių, Ona Kačeriauskienė iš Butniūnų ir Angelina ir Jonas Andželiai iš Jokūbiškių. Iš pagrindinių Butniūnų kapinių grupelė giedotojų ir maldininkų pasuko į kitas apylinkės kapinaites: į Jagaudžių, Šniukščių, Bajoriškių, Jokūbiškių kapinaites.
Kelerius metus Smilgių kaimo bendruomenės pirmininkė, kultūros darbuotoja Danguolė Plentauskienė kviečia jaunimą prisijungti prie mirusiųjų pagerbimo akcijos ir aplankyti istorinius paminklus, apleistas, užmirštas kapines, išmirusius kaimus. Kukli nuoširdi maldelė, gėlės žiedelis – žuvusiems partizanams prie Jackonių miško paminklinio akmens, sunykusiose Kuosakių, Pleirių, Griniūnų kapinaitėse. Teko klampoti arimais, tad šį kartą bendraminčių atsirado nedaug: jaunimo lyderė Amanda su broliuku Oskaru ir broliukai Rundėnai.
Lapkričio mėnuo skirtas mirusiųjų atminimui ir maldai už juos, ypač 1-8 dienos (Vėlinių oktava).