Kodėl niekam nerūpi gyventojų saugumas?

Ž. Katkūnaitės nuotr.
Biržų rajone keliai nėra patys saugiausi – vietomis ledas, kai kur provėžuoti.
Permainingi orai sunkina eismo sąlygas – jeigu pastarosiomis dienomis dalyje Lietuvos lijo, tai Biržuose snigo, o vakarop, pradėjus lyti, keliai ir gatvės pasidengė ledu. Panašūs orai prognozuojami visą šią savaitę, tad vairuotojų ir pėsčiųjų laukia rimti išbandymai.

Neprisišaukia pagalbos

Kiekvienas supranta, kad žiemą keliai būna slidūs. Tačiau kas atsakingas už tai, kad kaimo keliai visiškai neprižiūrėti? Kaip važiuoti į darbus, vežti vaikus į darželius ir mokyklas, kai keliai slidūs it stiklas?

Toks pagalbos šauksmas redakciją pasiekė pirmadienio rytą iš Smilgių kaimo, Pačeriaukštės seniūnijos. „Laukiame, kada paklos asfaltą, tačiau ir žvyrkelius juk reikia bent kiek prižiūrėti. Kaip važiuoti keliu. Neįmanoma“,- piktinosi vairuotoja. Ji vežė vaiką į darželį, tačiau automobilis tapo nevaldomas ir slystelėjo į griovį.

„Žinote, apima beviltiškumas. Kai tik žiema, tai ir ledo kelias. Tikiu, kad ne tik mūsų kaimo keliai tokie slidūs. Šiaip ne taip išsikapsčiusi iš griovio, toliau važiuodama, nes vaiką reikėjo nugabenti į darželį, pakeliui mačiau ir pienovežį, nuslydusį nuo kelio. Ar tai normali situacija?“- piktinosi Smilgių kaimo gyventoja.

Nors iš šio kaimo į Biržų miestą veda trys keliai, visi jie apledėję. „Kaimo gyventojai jaučiasi atskirti nuo pasaulio ir civilizacijos. Bet juk reikia važiuoti ne tik mums, bet ir mokykliniam autobusiukui, prekes į parduotuves vežančiam transportui. Neduok Dieve, jeigu atsitiktų nelaimė. Negi laukiama, kol žus žmogus, ir tik tada kažkas susirūpins kelio į Smilgius priežiūra“,- piktinosi kaimo gyventojai.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/