
Naujausios
Biržų rajono kareivių motinų sąjunga, vienijanti tiek sovietinėje armijoje, tiek Lietuvos kariuomenėje tarnavusius ir sužalotus asmenis, tiek žuvusių tarnybos metu artimuosius, rūpinasi suteikti įvairią pagalbą savo nariams. Viena iš tokių – ir šis projektas, kuriame dalyvauja dvidešimt du mūsų rajono gyventojai.
Užsiėmimai vyksta Biržų Jungtinės metodistų bažnyčios patalpose. Savo dalyką gerai išmanantys įvairių grupelių (siuvimo, skrebinimo, papuošalų kūrimo iš odos, karoliukų vėrimo, vilnos vėlimo, papjė mašė, baldų restauravimo) vadovai perdavė žinias, dalinosi ilgamete patirtimi. Aštuonis kartus kiekvieną mėnesį vykstančiuose susitikimuose išmokta nemažai.
Praėjusį antradienį būrelis projekto dalyvių plušėjo, vadovaujami Vandos Taujanskienės ir Vitos Kiseliūnienės. Joms talkino meistrė iš Vabalninko, tautodailininkė Zita Kumpelienė.
Moterys rodė jau baigiamas kurti sages iš veltos vilnos, džiaugėsi įvaldę ir papjė mašė techniką ir dabar galinčios ne tik pačios pasipuošti, pamaloninti artimuosius, bet ir pasigaminti lengvų ir gražių dirbinių namams. Papjė mašė (kramtytas popierius) technika, pasak meistrės Vitos Kiseliūnienės, iš popieriaus masės daryti trimačius erdvinius daiktus egzistavo nuo pat popieriaus atsiradimo laikų. Naudojantis šia technika sukurti darbai yra lengvi, atrodo natūraliai. Projekto dalyviai labai pamėgo kurti paukštukus, augalinės formos indus – lapus. Taip pat pabandė formuoti angeliukų galvytes. Pasak papjė mašė meno susirinkusiuosius mokiusios Vitos Kiseliūnienės, projekto dalyviai noriai lanko užsiėmimus, mato savo darbo rezultatus ir jais yra patenkinti.
Vanda Taujanskienė pasakojo, jog moterims labai patinka puoštis ir pačioms susikurti papuošalus. Ypač norėta pasigaminti juostelių ordinus, susiverti apyrankių, karolių, auskarų, pakabukų iš natūralių akmenukų, stiklo, biserio ir kitokių medžiagų. O kur dar megzti lobiai – kojinės, pirštinės, riešinės.
Švenčių progomis šauniai padirbėta kuriant atvirukus bei dekoruojant albumus.
Projekto dalyvių darbai sudomino ir jų šeimų narius. Ne vienuose namuose išbandyta baldų restauravimo galimybė. Stanislava Grigaravičienė pasakojo taip atnaujinusi visą svetainės sekciją.
Įvairius gebėjimus ugdantys užsiėmimai, prasidėję šių metų pradžioje, tęsis iki gruodžio pabaigos. Pasak projekto dalyvių, dar daug ko norima išmokti, juk mokymuisi, pažinimui ribų nėra.