
Naujausios
Papasakokite, kaip atsidūrėte kino industrijoje? O gal dar esate pakeliui?
Studijavau kompiuterinę inžineriją. Universitete buvo kuriančių filmus. Pamėginau ir aš. Tai tapo mano pomėgiu.Parašiau filmo scenarijų, kurie nusiunčiau didelei Ispanijos kino kompanijai "Diagonal TV". Supratau, kad reikia nutraukti studijas, nes kompiuterinė inžineriją – ne man, nors jau buvau penktame kurse. Tėvai tokiu mano pasirinkimu nebuvo patenkinti. Dabar dirbu reklamos srity ir kuriu trumpemetražinius filmus. Iš tiesų tai esu pakeliui, nes svajoju kurti ilgo metražo filmus, televizijos laidas. Kadangi nelankiau kino meno studijų, dabartinis procesas yra tarsi mokymasis.
Jūsų žinomiausias trumpo metražo filmas yra "Apkamšyk mane" ("Tuck me in"). Jis sulaukė daugiausiai įvertinimų, peržiūrų internete. Žiūrovas filmo siužetą supranta labai skirtingai. Ką norėjote tuo pasakyti?
Tėvas ateina nakčiai atsisveikinti su sūnumi. Sūnus tėvui primena, kad jis dar nepažiūrėjo, ar kas nesislepia po jo lova. Kai tėvas pasižiūri po lova, ten pasislėpęs jo sūnus tėvui sako, jog jo lovoje kažkas guli. Tėvas nebesupranta, kuris iš jų yra tikrasis jo sūnus, o kuriame įsikūnijęs blogis. Tai yra pats didžiausias tėvo košmaras, matyti apsėstą savo vaiką. Irane, pristatant šį filmą, žmonės pastebėjo, kad kambary nėra mamos ir kad galbūt tai mama yra įsikūnyjęs blogis. Filmas tuo ir patrauklus, kad gali fantazuoti. Jau esu gavęs prašymą sukurti scenarijų ilgametražiniam filmui pagal šį siužetą. Manau, kad tai bus siaubo filmas. Tėvai dabar daug dirba, o vaikai reikalauja jų dėmesio įvairiais būdais. Tai ir turėtų atsispindėti filme.
Festivaliui "Pasaulio širdis – Biržai" pateikėte animacinį filmą "Po gimimo". Kodėl būtent šis filmas šiam festivaliui?
Esu sukūręs 30 trumpo metražo filmų. 29 iš jų – vaidybiniai ir tik vienas animacinis – "po gimimo". Aš labai mėgstu animaciją, žiūriu visus animacinius filmus. Šis animacinis mano filmas kurtas iš širdies. Kai perskaičiau Biržų festivalio aprašymą "Pasaulio širdis – Biržai", supratau, kad tinkamiausias yra šis filmas. Filme kalbasi dvyniai dar mamos įsčiose ir svarsto, ar yra gyvenimas po gimimo. Visą filmą girdimi mamos širdies dūžiai. Beje, jie tikri, įrašyti ir saugomi bibliotekos archyve.
Kaip sugalvojote pateikti filmą festivaliui, kuris startuoja mažame ir nežinomame jums mieste?
Nuolat seku interneto platformas, kuriose skelbiama kino informacija. Platforma, kurioje buvo paskelbtas Biržų festivalis, labai populiari. Šio festivalio rengėjai labai gerai padarė, pasirinkdami šią platformą. Naudojimasis interneto platformomis labai suartina kino kūrėjus ir publiką.
Ar pateikdamas filmą festivaliui, bet "pasiguglinote", kas tie Biržai? Ar nesibaiminote, kad filmus vertins ne profesionali komisija, o kažkokio mažo jums nežinomo miestelio mėgėjai?
Kai mano filmą išrinko geriausiu iš 682 pateiktų, "pasiguglinau" ir sužinojau, kas tie Biržai. Dar siųsdamas filmą festivaliui, įsigilinau į jo koncepciją. Pajutau, kad laimėsiu. Jau esu dalyvavęs 45 festivaliuose ir 5 iš jų pelniau apdovanojimus. Tačiau šis, Biržų apdovanojimas, yra man svariausias. Anksčiau laimėjau skirtingose kategorijose, o čia – globalioje kategorijoje!
Šį filmą kūrėte kartu su Blanca Bonet. Prizas – kelionė į Biržus – buvo vienam žmogui. Kaip pasidalinote?
Kai pajutau, kad galiu laimėti prizą, labai ilgai sukau galvą, kaip jį pasidalinsime. Labai norėjau važiuoti į Lietuvą. Perskaitęs festivalio aprašymą supratau, kad turiu būti toje vietoje. Paskui save nutildžiau: dar nelaimėjai, o elgiesi kaip vaikas. Bet laimėjau. Tuomet nieko kito neliko, kaip pasikalbėti su Blanca. Prieš tai viename festivalyje laimėjome 500 eurų prizą. Tai nutarėme: aš vykstu į Biržus, o ji "taško" 500 eurų prizą.
Kaip įsivaizdavote Biržų žiūrovą?
Vaikai, suaugę žmonės. Daug skirtingų reakcijų. Gal grįžęs į Ispaniją sukursiu filmą apie Biržus?
P. S. Ignacio Rodo Biržuose praleido keletą dienų. Jam čia taip patiko, jog planuoja grįžti kitąmet ir galbūt surengti kino kūrėjų simpoziumą, kuriame jie kurtų trumpo metražo filmus apie Biržus.
