Vietoj rūpesčių rajono keliais – kalbos renginiuose

Autoriaus nuotr.
Kęstutis ISAKAS
Praėjusią savaitę teko daug važinėti po Biržų rajoną. Keliai į Kupreliškį, Skrebiškius, Ančiškius, Lebeniškius, iš Nemunėlio Radviliškio į Germaniškį ir kitus krašto kaimus priminė karo lauką, kuriame duobių daugiau, nei lygaus paviršiaus. Maksimalus įmanomas greitis – 20 kilometrų per valandą. Kitaip iš automobilio nieko nebeliktų. Panaši situacija ir Biržų mieste, atspindinti Biržų rajono savivaldybės vadovų darbo rezultatus.

Knygos pristatymas geriau nei kova dėl kelių?

Taip, vieni keliai valstybinės reikšmės, kiti – rajoninės. Tačiau Biržų rajono savivaldybė turėtų kovoti dėl pirmųjų asfaltavimo, o antruosius – gerai prižiūrėti. Juk šiuolaikiniame gyvenime nuo patogaus ir, svarbiausia, saugaus susisiekimo iš tiesų daug kas priklauso. Deja, rajono valdžia šiam klausimui skiria menką dėmesį ir nuolat kartoja vieną frazę „Nėra pinigų...“. O ką Jūs padarėte, kad jų būtų? JAV filme „Pabėgimas iš Šoušenko“ pagrindinis herojus 10 metų kas savaitę rašė po du laiškus valdininkams ir pasiekė savo – bibliotekai buvo skirtas rimtas finansavimas. Biržų rajono valdžios iniciatyvos dėl finansavimo probleminiams keliams nematyti. Savivaldybės administracijos direktorė Irutė Varzienė, atrodo, kad iš viso nesupranta, kokias pareigas užima ir kokios jos užduotys. Praėjusią savaitę buvo minimos rašytojo, Biržų garbės piliečio Algimanto Zurbos 80-osios gimimo metinės ir Vilniaus rašytojų klube vyko knygos pristatymas, kuriame dalyvavo ir I. Varzienė. Jokių abejonių, jog savivaldybės atstovai turėjo būti šiame renginyje. Ir tai už kultūrą atsakingos mero pavaduotojos Audronės Garšvaitės pareiga. Tačiau į Vilnių išvyko administracijos direktorė I. Varzienė, kuri turėtų rūpintis ūkiniais rajono reikalais. Tuo metu, kai krašte susidarė tragiška padėtis keliuose ir tūkstančiai gyventojų laužė automobilius, mėgindami įveikti duobes, administracijos direktorė rėžė atminimo kalbą. Deja, tačiau minėjimuose ir kultūros renginiuose ją galima pamatyti dažniau nei prie rajono infrastruktūros objektų. Dažnai ten pasirodo ir visi keturi krašto vadovai, tokiu būdu neefektyviai išnaudodami darbo laiką ir nepasiskirstydami užduočių. Po tokių akibrokštų neturėtų stebinti, kad įsisenėjusios problemos nėra sprendžiamos dešimtmečiais. Juk ugningos kalbos politikams žymiai svarbesnės nei gyventojų saugumas keliuose, vandens kokybė, nuotekų tvarkymas ar, galiausiai, investicijų pritraukimas bei naujų darbo vietų kūrimo skatinimas.

Biržų rajono meras Vytas Jareckas, savivaldybės administracijos direktorė Irutė Varzienė ir jos pavaduotoja Astra Korsakienė turėjo nedelsdami inicijuoti išvažiuojamąjį pasitarimą dėl situacijos krašto keliuose. Juk tam, kad išspręstų problemas, jas reikia identifikuoti ir pačiam matyti. Tačiau  susirinkimas rengiamas savivaldybėje ir tiesiog išleidžiamas pranešimas spaudai. Ar tai nėra tik darbo imitacija?

Kodėl meras pamiršo V. Garastą ir savo pažadus?

Pastebėsiu, kad pasveikinti kito Biržų garbės piliečio Vlado Garasto 90-mečio proga niekas iš rajono vadovų į Kauną taip ir nenuvyko. Ir iš viso kilo klausimas, ką veikia Biržų rajono meras Vytas Jareckas? Buvęs aktyvus seniūnas, kuris kasdien šeštą valandą ryto vykdavo apžiūrėti miesto, dabar visiškai nematomas. Galbūt rajono vadovo kėdė yra su stipriu magnetu, kad iš jos beprotiškai sunku atsikelti? O gal tapęs meru V. Jareckas pagalvojo, kad dirbti turi kiti?

Vienas iš dabartinio rajono vadovo rinkiminių pažadų buvo pažaboti miškovežių savivalę krašto keliuose. Būtent perkrautos sunkiasvorės mašinos gadina rajono kelius jau daugelį metų. Pasitelkus policiją ir transporto inspekciją, organizavus nuolatinius reidus, šią problemą tikrai galima būtų išspręsti ir priversti nesąžiningus verslininkus sumokėti už sugadintą infrastruktūrą. Tačiau šioje srityje per trejus V. Jarecko valdymo metus faktiškai nieko ir nepadaryta. Rinkiminiai mero pažadai – viso labo burbulas?

Valdžia moko save dirbti

Stebina Biržų rajono savivaldybės Liberalų sąjūdžio frakcijos pirmininkas Aidas Vaitkevičius, kuris savo straipsniuose gausiai dalina patarimus krašto valdžiai, ką reikia daryti. Pavyzdžiui, pasirūpinti investicijų pritraukimu į daugiabučių statybą Biržų mieste, nes jaučiamas akivaizdus gyvenamojo ploto trūkumas, norintiems atvykti dirbti į alaus ir duonos kraštą. Tai tiesa. Tačiau iškyla klausimas, kodėl to nedaro A. Vaitkevičiaus bendražygė Astra Korsakienė, kuri užima savivaldybės administracijos direktorės pavaduotojos pareigas ir yra tiesiogiai atsakinga už santykius su verslu? Kodėl netraukia investuotojų ir nesirūpina kolegos iškeltomis problemomis? Juk turi visus svertus ir įgaliojimus. Atrodo, kad valdančiosios daugumos narys moko pats save, kaip reikia dirbti. Ar tai nėra miglos pūtimas į akis prieš artėjančius rinkimus į savivaldą? Pone Vaitkevičiau, valdžioje esate jau ne vienerius metus ir esate tiesiogiai atsakingas už Jūsų deleguotos atstovės darbą. Ar per rinkimus vėl sakysite, kad reikia kurti darbo vietas, traukti investicijas ir pasirūpinti sporto komplekso statybomis, jei visa tai galėjote ir galite daryti per šią kadenciją?

P.S. Komentaro autorius nepriklauso jokiai partijai ar politinei organizacijai ir nedalyvauja jų veikloje. Atstovauja tik viešajam interesui.