Šviesi Biržų perspektyva tolimoje ateityje

Biržų aukščiausios administracinės valdžios formavimas lyg ir baigtas. Vieną kariškos profesijos vyrą pakeitė dvi taikios profesijos atstovės – pedagogės moterys. Tiesa, taika gana trapi, nes administracijos direktorės Irutės Varzienės pavaduotoja Astra Korsakienė išrinkta vos vieno balso persvara ir dar, ko gero, tik su opozicijos pagalba. Tikėtina, kad kai kurie Biržų „valstiečiai“ parėmė A. Korsakienę ne norėdami padėti valdantiesiems baigti valdžios formavimą, o žinodami būsimos pavaduotojos kai kurias charakterio ypatybes, tiesiog I. Varzienei nutarė pakišti „kiaulę“.

Iš balsavimo rezultatų galima numanyti, kad sklandę gandai apie valdančiosios daugumos narių gundymą nebalsuoti už A. Korsakienės kandidatūrą turėjo tam tikrą pagrindą. „Valstiečiai“ tai žinojo ir jiems aiškiai nesinorėjo, kad I. Varzienė pasirinktų pavaduotoju ką nors iš „šalies“ t. y. ne tarybos narį. Dabar gi, jie turės dar vieną vietą taryboje, nes liberalę pakeis būtent „valstietis“.

A. Korsakienė savo tvirtą būdą parodė dar neužimdama administracinių pareigų: jos reikalavimu (nors I. Varzienė tai bandė paneigti) savivaldybės taryba pakeitė administracijos direktorės pavaduotojos pareigybių aprašą, kuriame yra labai įdomus punktas – su rajono verslu reikalus tvarkys būtent ji. Praktiškai I. Varzienė „atkertama“ nuo verslo reikalų, taip pat ir įtakos jam. Reikia pastebėti, kad ji, būdama tiek mere, tiek mero pavaduotoja, netapo Biržų „galingųjų“ rato nare, o A. Korsakienė, matyt per „Rotary“ klubą, vietos grietinėlės pobūvius, kuriuose sprendžiami rimti reikalai, ar kelionės į užsienius su įtakingais žmonėmis susikūrė gan tvirtus ryšius su biržiečiais, darančiais žymų poveikį savivaldybės reikalams. Kad vienokios ar kitokios A. Korsakienės užgaidos pasipils viena po kitos„ galima tikėtis prisimenant jos politinės karjeros pradžią – tada meras Vytas Jareckas atsisakė vykti su oficialiu vizitu į Baltarusiją, kad jo pavaduotoja galėtų išvykti į kelionę asmeniniais tikslais. Nesitiki, kad dabar staiga pasikeis politikės, perėjusios į administracinį darbą, būdas. Laikas parodys, bet situacija valstybėje, tuo labiau Biržų savivaldybėje, reikalauja greitų ir ryžtingų sprendimų.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/