SUGRĮŽIMAS Į ATEITĮ ARBA KAS VALDYS BIRŽUS?

Biržiečiai po eilinių rinkimų laukia eilinių permainų – aišku, į gerąją pusę. Deja, dažniausiai tenka nusivilti. Su triukšmu į valdžią atėję nugalėtojai, susidūrę su pilka kasdienybe, nuleidžia prieš rinkimus bei pirmosiomis dienomis po rinkimų išskleistus sparnus ir darbuojasi ne ką geriau negu ankstesnieji. Galima pasakyti, kad taip yra beveik visoje Lietuvoje, išskyrus keletą savivaldybių.

Gal. Tačiau Biržuose pasirodo kai kurių keistų dėsningumų, kurių kitur nerasi. Vienas iš jų – valdžios suformavimas. Visi žinome, jog Biržuose nuo 2011 metų, su nedidele pertrauka, valdymo sistemoje lyderiauja buvusi merė, vicemerė, Administracijos direktorė Irutė Varzienė. Šitų postų ji niekada nebūtų užėmusi, jeigu ne dabartinio Seimo nario Valdemaro Valkiūno pagalba (!). 2011 metais Biržuose pasibaigė ilgametė socdemų ir „valstiečių“ valdymo epocha – nelauktai rinkimus laimėjo Centro partija, konservatoriai ir liberalai. Tiesa, valstiečiai gavo, net 7 mandatus, tačiau 3 socdemų neužteko, kad išlaikyti valdžią. Centro partija, kurios sąrašą kuravo V. Valkiūnas, per trumpą laikotarpį sukūrė Biržų skyrių. Jo nariai, patyrusios politikės Danutės Martinkėnienės vedami, sudarė rinkiminį sąrašą ir, gavę 5 mandatus, padėjo I. Varzienei tapti mere (tada merus rinko tarybos nariai).

Kaip šios kadencijos laikotarpis pakeitė Biržų gyvenimą – vėliau, tik reikia pažymėti, jog įvairių partijų tarybos nariai suprato, kad sąžiningai ir atvirai sau daug gero nepadarysi, todėl 2015 metais, trankiai į valdžią žengiant Respublikonams (V. Valkiūnas tapo partijos pirmininku), beveik visi nuslėpė negražius dalykus, nutikusius per kadenciją. Konservatoriai (I. Varzienė), socdemai (Vytautas Džėja), Darbo partija (Alė Pocienė) draugiškai nuo visuomenės nuslėpė, kad „Biržų vandenims“ Aplinkos ministerija paskyrė didžiulę, beveik 2 milijonų baudą, kad priimti nebaigti renovuoti Pačeriaukštės ir Nausėdžių kultūros namai, o tai irgi atnešė milijoninį nuostolį. Jeigu rinkėjai visa tai būtų sužinoję prieš rinkimus, kai kas iš paminėtų partijų galėjo patirti visišką fiasko. Deja.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/