Reikalai įvairūs, tad vietoj taško galima dėti daugtaškį?

„Biržiečių žodžio“ nuotr.
Feliksas Grunskis

Senolis pasakojo, jog kažkada buvo tokie laikai, kai nebuvo ko žiūrėti per televiziją. Nieko įdomaus nepranešdavo radijas. Sunku patikėti, kad taip buvo. Nors vienas sodietis ir dabar skundėsi, jog vakarais žiūri penkių televizijų žinių laidas. Žiūri, nes tikisi sužinoti ką nors naujo. Tačiau visos, net komercinėmis save vadinančios televizijos, neva praneša tas pačias žinias. Net vaizdeliai ir žodeliai beveik visuose kanaluose vienodi. Tarsi ne penkių, o vienos televizijos reporteris įvykius filmavo ir komentavo. Gal taip ir buvo. Šiame pasaulyje visko būna.

Žinios iš kosmoso?

Ar vienaip, ar kitaip, jeigu norime neatrodyti iškritę iš medžio, turime gaudyti naujienas iš pasaulio. Tiems gaudymams, pasirodo, yra keistų būdų. Vienas pažįstamas tvirtino, jog nežiūri televizijų, neklauso radijo, neturi kompiuterio ir išmanaus telefono, į rankas neima laikraščių... Tačiau viską žino. Iš kur? Arba iš kosmoso, arba iš žmonos. Pastarasis atvejis atrodo tikresnis. Tačiau žmonos nuomonės apie vyro išprusimą nepaklausėme. Iš tikrųjų: reikėjo! Mat apie ką nors rašant, pagirtina sužinoti bent dvi prieštaringas nuomones. Tačiau: jeigu žmonos būtume paklausę ir ji būtų sakiusi, kad neturi televizoriaus, radijas dešimt metų sugedęs, laikraščių neprenumeruoja... Kas tada? Prie kokios būtume priėję išvados? Iš kur tas mūsų pažįstamas viską apie šviežiausius įvykius pasaulyje žino? Iš kosmoso? Ar iš kaimynės? Kosmoso nepaklausi. Šiuo atveju protingiau ir kaimynės neklausti. Tad palikome klausimą be atsakymo.

Blogos žinios pradžiugina?

Ne vienas esame išsitarę, kad mums nepatinka blogos naujienos. Pranešimai apie gaisrus, avarijas, kitokias nelaimes užknisa juodai! Būna: puikiai diena prasidėjo, gražiai saulė tekėjo, o radijas ėmė ir pranešė, kad už penkių tūkstančių kilometrų žemė drebėjo. Apie aukas nepranešė. Bet visko gali būti. Širdį užplūdo nerimas. Tačiau po akimirkos dėl tokios naujienos juk apsidžiaugėme, kad gyvename šalyje, kur žemė nedreba. Nusiraminome. Tik radijas nenutilo. Pranešė, kad greitkelyje tarp Vilniaus ir Klaipėdos N-tame kilometre įvyko avarija. Yra aukų. Panašios avarijos visada sukrečia. Tačiau apsidžiaugėme, kad nė vieno iš mūsų artimųjų tuo metu nebuvo kelyje. Supranti, kad po blogų naujienų apima dvejopi jausmai. Nei šis, nei tas. Negi klausai blogų žinių vien tam, kad pasidžiaugtum, jog nelaimė aplenkė tavo namus? Ką mes žinom? Kai ką žinom, o kai ko – nežinome.

Taškas ir daugtaškis

Kažkoks išminčius yra pasakęs: jeigu nori geriau suprasti pasaulį, pradėk nuo savęs. Ir toliau savo nosies nesiknaisiok. Taškas. Tačiau taškas nėra vienintelis skyrybos ženklas. Dar juk yra – daugtaškis! Ir jokios politikos? Taip nebūna! Šių dienų pasaulyje kiekvienas žodis ar net skyrybos ženklas yra gryniausia politika.