Nepatogūs klausimai – politikų baubas

“Tik nereikia čia politikuoti“, – išgirdusi nepatogų klausimą, atsako viena ilgametė Biržų rajono savivaldybės tarybos narė. Iš tikrųjų, Biržuose niekas ir niekada neuždavinėjo klausimų, kodėl dešimtmečiais milžiniško potencialo rajonas stagnuoja ir gerokai atsilieka nuo kitų Lietuvos vietovių, per šį laikotarpį padariusių didelę pažangą. Žmonės tiesiog bijo. Uždavęs klausimą, iš karto išgirsti kurtinantį klyksmą „Melas! Šmeižtas! Pramanai!“. Kaip toje patarlėje, kur vagis garsiai šaukia „Vagie, kepurė dega...“ ir rodo į kitą žmogų. Nors uždavei viso labo klausimą ir nori patikrinti informaciją. Dirbusiam ir nieko nenuveikusiam politikui svarbu gerai atrodyti visuomenėje ir vaizduoti save neklystančiu. Tikra tragedija, jei kažkas parodo ydas ir „darbus“, atnešusius rajono biudžetui nuostolius.

Dar geresnis būdas apsiginti – užpulti ir teigti „Jūs angažuotas!“. Ir tik todėl, kad užduodamas nepatogus klausimas! Politikai įsitikinę, kad visa tai, ką jie sako, yra tiesa. Ir bando tai visais būdais įrodyti visuomenei. Išgirdę kitokią nuomonę, mušasi į krūtinę ir kalba apie moralią politiką. Kitaip tariant, atskleisti tiesą yra amoralu, nes tai neatitinka to politiko interesų.

O kokie tie interesai? Deklaruojami – vardan Biržų gerovės, o realūs – siekiant naudos sau ir bendražygiams. Politikų deklaruoti dešimtmečiai kruvino darbo vardan tos Lietuvos, kol kas neatnešė nė žingsnio progreso link. Kraštas beviltiškai atsilieka. Tuo metu, jei kalbame apie asmeninę naudą, tai ji tiesiog akivaizdi. Solidūs atlyginimai, tarnybinis automobilis, aukštas statusas ir, galų gale, bus pasiekta ori pensija. Pamiršau parašyti apie įdarbintus bendrapartiečius biudžetinėse įstaigose. Jiems gerai! Tik rajono gyventojams – ne! 40 procentų jau pasirinko emigraciją, nes gimtinėje negali rasti darbo.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/