Koronavirusas visuomenę taip suskaldė, kad Prezidentas negali ramiai pavalgyti?

Redakcijos nuotr.
Feliksas Grunskis
Feliksas Grunskis
Per mažai viskas gerėja. Atrodytų: jeigu pasidarė prasti reikalai, nori nenori, jie turi pradėti taisytis. Tai ne! Štai orai subiuro! Ir nežinome, kokie ciklonai ar anticiklonai ką artimiausią savaitę atneš. Geriausiu atveju, matyt, džiaugsimės tik netikėtais pragiedruliais. Jau kuris laikas, kai negalime džiaugtis koronaviruso statistiniais skaičiais. Vos ne kas valandą Lietuvoje nuo COVID-19 miršta žmogus.

Valdžia mindžikuoja?

Ne kartą dėl pandemijos suvaldymo valdžia kalbėjo vieną, o darė – kitą. Baugino. Ir atsitraukė. Įvedė galimybių pasus, kuriais išvaikė pirkėjus iš didžiųjų prekybos centrų. Ir pirkėjus be galimybių pasų suvarė į mažas parduotuvėles. Bent paaiškintų: kodėl taip, o ne – kitaip. Gal ir paaiškintų, bet gali būti, kad patys nežino. Nežino, kas bus po vieno ar kito sprendimo. Galima tik spėlioti, kaip suveiks už skiepą 100 eurų premija senjorams. Pagaliau sulaukėme apmokamų testų. Kiek galima šelpti visų mūsų pinigais tuos, kurie nenori skiepytis?! Gal kas pasikeis. Buvo kalbų apie privalomus skiepus. Pakalbėjo, ir nutilo. Nors vos ne kasdien aimanuoja: gražumu nieko negalime pakeisti!

O gal galima? Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos akto dėl Lietuvos nepriklausomos valstybės atstatymo signataras Mečys Laurinkus „Lietuvos ryto“ laikraštyje tarp kitko rašo: „Esu už visuotinį privalomą skiepijimą nuo COVID-19, išskyrus moksliniais tyrimais pagrįstus individualius atvejus. Kitos išeities nėra, nes greitai Lietuva taps juoda ir jokia valstybė mūsų nebeįsileis. Kietos rankos taktikos turi imtis prezidentas G. Nausėda, nes Vyriausybė vis dar blaškosi. Turėtų būti sutelkta specialistų ir atitinkamų įstaigų grupė su ypatingais įgaliojimais ir atitinkamu atlyginimu. Ryžtingų vadovų Lietuvoje yra. Nuo artėjančios katastrofos išgelbėti gali tik vienareikšmiški ir greiti sprendimai. G. Nausėda dar bando kalbėtis su atžagareiviais ir sąmokslo teorijų sektomis, bet akivaizdu, jog dalies celofanų geri žodžiai jau nepaveiks. Šuoliuojančios grėsmės akivaizdoje – jokios demokratijos, jokio liberalizmo, jokių antivakserių susibūrimų. Gana tėvams nuolatos laukti, parsineš užkratą vaikas iš mokyklos ar ne. Valstybės vadovams sutartinai trenkus kumščiu į stalą užkratas imtų trauktis jau po mėnesio.“

Taip rašo ne tik signataras, bet buvęs pirmasis Lietuvos Valstybės saugumo departamento generalinis direktorius. Kas ne kas, o saugumiečiai žino, kaip apsaugoti valstybę nuo bėdų.

Prezidento pietūs

Pandemijos fronte iš tikrųjų reikalai tragiški. Tačiau pajuodusioje nuo viruso valstybėje ir toliau žaidžiami tragikomiški valdžių pasistumdymai. Per visas žiniasklaidos priemones buvo pranešta, kad Prezidentas Gitanas Nausėda su žmona Diana pietavo restorane „Pasaulio pakraštys“ netoli Rietavo. Atrodytų, kas čia tokio, juk ir Prezidentas su žmona nori valgyti. Tačiau, pasirodo, alkį numalšino neva ne ten, kur dera pavalgyti valstybės vadovo šeimai. Mat restorano savininkai, nors patys yra pasiskiepiję ir turi galimybių pasus, bet yra pasakę, kad jiems tie galimybių pasai nepatinka. Jeigu taip, tai ar prašė ponų Nausėdų, kad jie parodytų galimybių pasus? Prezidentūros aiškintojai nieko dorai apie šį įvykį nepaaiškino. Sakė, jog šalies vadovas negali atstumti jokių žmonių, nes Prezidento politika visada buvo ir bus paremta tuo, kad reikia bendrauti su visais. Po apsilankymo restorane vėl savotiškoje migloje liko Prezidento požiūris į vakcinaciją, galimybių pasus... Maža to, nesužinojome, ką tame restorane pirmoji šalies pora su palyda valgė, kiek už pietus sumokėjo.

Ir ką turime? Plaukia sau valstybės laivelis bala žino kokio uosto link?!

Ragina ginklu versti valdžia

Kai valstybėje sunkią valandą trūksta darnos, atsiras tokių, kurie viską norės į miltus sumalti. Praėjusį savaitgalį Vilniuje nebe pirmą mitingą vėl organizavo mokytoja Astra Genovaitė Astrauskaitė. Katedros aikštėje mitingo organizatorė bendraminčiams, nusiteikusiems prieš karantiną, kaukes, skiepus, galimybių pasus ir kitus suvaržymus kalbėjo apie meilę ir vienybę... Paskui maždaug su pusantro šimto mitingo dalyvių nužygiavo iki Seimo, iki Vyriausybės. Tada ponia Astrauskaitė pakalbėjo karingiau. Tarp kitų karingų žodžių pasakė ir tokius: „Labai prašau dar kartą kariuomenės sąžiningo generolo – jeigu jie neklauso tautos, darykite karinį perversmą ir imkite į rankas tėvynę Lietuvą! Pereinamajam laikotarpiui, kol tautos tribunolas išdavikus nubaus. Vėliau jau žinosime, kaip mums tvarkytis savo namuose, savo tėvynėje, savo Lietuvoje“.

Taigis taigis. Tai juk raginimas organizuoti karinį perversmą ir ginklu nuversti teisėtai išrinktą valdžią. Už tokius viešus raginimus Baudžiamasis kodeksas numato net laisvės atėmimą. Ar tik nebus mitingų organizatorė per daug įsismarkavusi? Ir viskas per tą virusą!

Suskaldė žmones

Matome, kad virusas ne juokais įsismarkavo. Vieni griežtai sako, kad būtina visus privalomai paskiepyti. Kiti aiškina, jog turi teisę nesiskiepyti ir nuo viruso numirti. Ir nėra aišku: kiek aukų reikia sudėti ant koronaviruso aukuro, kad visi atsitokėtų ir praregėtų? Misija neįmanoma?

Susijusios naujienos