
Naujausios
***
Kai prasideda valstybės biudžeto svarstymai, vaizdelis toks, jog visiems šalies piliečiams nei demokratija, nei pinigų dalybos nepatinka. Net tarp Seimo išrinktųjų vargu ar rasime kelis, kurie pinigų gaus tiek, kiek dėl savęs ar savų rinkėjų iš Vyriausybės reikalaus. Vyriausybėje irgi vyksta kova dėl pinigų. Finansų ministras atakuojamas iš visų pusių. Vienas ministras nori milijonų mokytojams, kitas - gaisrininkams, trečias - žemdirbiams, ketvirtas - medikams... O kaip nenorės, jeigu vos ne visi į gatves išėjo, nes gyvenimas tiek nepagerėjo, kiek viena ar kita valdžia žadėjo.
***
Galima įtarti, jog gyventojai nepasitiki valdžia. Mat žmonės įsitikinę, jog valdžia pinigų turi, tik neduoda. Guli finansų ministras, kaip koks pasakų slibinas ant aukso ir deimantų krūvos, spjaudosi ugnimi bei siera, ir prie pinigų nieko neprileidžia. Kaip neįtarinėsi, jeigu prispaudus uodegą, iš kažkur atranda 20 milijonų. Tada nepaleidžia uodegos: jeigu atradot 20, tai raskit dar 50 milijonų! Ir taip toliau. Ir panašiai.
***
Ne visada galima pinigų turėtojais pasitikėti. Štai prasidėjus rudens darganoms, staiga atsiranda šimtai tūkstančių eurų, už kuriuos galima vieną ar kitą duobėtą gatvę asfaltuoti. Kur tie pinigai gulėjo, kai vasarą žvyrkeliai ir gatvės dulkėjo?! Gal buvo užkritę už lovos. Ir buvo surasti, prieš šventes pradėjus kasmetinį apsivalymą. Nebūtų suradę, būtų pražuvę. Mat valstybėje yra tokių pinigų, kurių neišleidus iki Naujųjų metų, jie neva pražūva. Sveikas protas sako, jog taip neturėtų būti. Tačiau - būna. Todėl ir pilame smalą į gruodžio žvyrkelio balą.
***
Ar yra kokia nors išeitis? Gal. Štai visa Lietuva matė, kaip kosėdami juodais dūmais gaisrininkai Alytuje gaisrą gesino. Ir žmonės, neraginami ugnies tramdytojus maitino, pinigų už darbą aukojo. Gyventojai matė, jog valdžia šiems žmonėms deramai už darbą neatlygina. Galėtume šį brandžios visuomenės pavyzdį įgyvendinti visose srityse. Atsisakome įvairių mokesčių! Tegul pinigai į mūsų pinigines keliauja laisvai! Ir paskelbiame sąskaitas, į kariais galime pervesti pinigų ne tik minėtiems gaisrininkams, bet ir mokytojams, policininkams, kariams, krepšininkams, futbolininkams, kelių prižiūrėtojams... Galima skelbti ne tik sąskaitas, bet ir trumpuosius telefonų numerius. Panašiai, kaip prašoma paaukoti vargšų sriubai... Kad pinigai nukeliautų ten, kam jie skirti, prižiūrės telekomunikacijų ir audito bendrovės. O ką veiks valdžia?! Valdžia irgi gali paskelbti savo sąskaitas bei trumpuosius numerius. Sužinos, ko yra verti. O visuomenė bus 100 procentų patenkinta demokratija. Ne taip, kaip dabar. Kai vienam - gerai, o antram - blogai. Pasirodo, nėra sunku padaryti, kad gyventi būtų gera visiems.