
Naujausios
Keisti ėjimai
Akys krypsta į Vokietija, kuriai dabar sunkiausia ištrūkti iš rusiškų dujų priklausomybės. O rusai dujų kranelius jau užsukinėja. Keršija už tai, kad vokiečiai Ukrainai padeda. Skelbiama, kad apie 50 procentų vokiečių būstų apšildomi dujomis. Daug dujų naudoja pramonė. Pavyzdžiui, metalurgijos gamyklos be dujų tiesiog sustos. Vokiečiai, neva žaliųjų idėjų vedini, puolė uždarinėti savo atomines elektrines. Dabar kai kurias elektrines, ko gero, teks akmens anglimis kūrenti. Gal nieko baisaus. Juk iš tiesų tos dujos nėra jau tokios nekaltos. Kai kurie specialistai tvirtina, kad deginamos dujos beveik tiek pat taršios, kaip ir deginama akmens anglis.
Prancūzija elgėsi kiek kitaip. Kliovėsi daugiau atomine energetika ir atokiau laikėsi nuo dujų vartojimo. Tačiau ir prancūzams dėl brangių dujų stygiaus nėra saldu.
Lietuva – šaunuolė
Lietuva šioje dujų krizėje gali didžiuotis. Turime suskystintų dujų terminalą, kuris užtikrina nepriklausomybę nuo Kremliaus. O kiek buvo svarstymų dėl to terminalo. Tai per brangus. Tai per didelis. Tai dar bala žino koks. Dabar ne tik sau iš terminalo dujų turime, bet ir kaimynams, kiek galėsime, padėsime. Europos Sąjungos galvos sutarė, kad visiems reikia dujas taupyti. 15 procentų sumažinti dujų suvartojimą. Kol kas geruoju. Nors gali tekti, nori nenori, priverstinai taupyti, jeigu reikalai ir toliau nesitaisys. Išeitų, kad visos bėdos todėl, kad buvome ir esame išlaidūs. Ne tik dujų reikaluose. Juk ką tik maudėmės piniguose.