
Naujausios
Meilė gali būti įvairi. Vaizdingai kalbant, gali turėti penkiasdešimt atspalvių (girdėta?) arba, pasak poeto Pauliaus Širvio, tūkstančius vardų. Šįkart leisiu sau pareikšti nuomonę - nesakau, kad neginčytiną, - apie keletą iš tų atspalvių.
Poetiškos sielos, kaip žinia, myli ne tik mamytę, mergelę ar bernelį, gimtinę, meną, bet ir dangaus žydrynę, kai kuriuos augalus ir net gyvūnus. Todėl nenuostabu, kad dažnas (dažniau dažna) savo mylimą šunį vadina berniuku, mylimą kalę mergyte, jų mylimas šuva ne ėda, o valgo, ne nugaišta, o numiršta. Suprantu, poetams daug kas leistina, net ir gramatikos taisyklių nepaisyti.
Tačiau yra nemažai geraširdžių asmenų, nebūtinai poetinės pakraipos, kurie ne tik myli, bet ir kitus ragina mylėti kiekvieną žmogų be atrankos, tiek draugą, tiek priešą. Mylėkit į sveikatą, bet raginti mane mylėti priešą? Na, jau ne. Mylimo priešo net neįsivaizduoju. Daugių daugiausia ką galiu padaryti, tai su juo susitaikyti. Štai tada, kai bus netekęs priešo statuso, iš bėdos bus galima ir mylėti. Žinoma, jeigu bus už ką.
Negana to, yra humanistų, kurie ne tik myli, bet ir kitiems pataria (nors niekas neprašo) mylėti dar ir save. Nežinau, nežinau. Būti savimyla? Man kažkaip nepriimtina. Be to, kai žiūriu į veidrodį (skusdamasis esu priverstas žiūrėti), aš kuo toliau, tuo labiau sau nepatinku, o apie meilę nė kalbos.Ypač kad ir charakteriu, ir kitomis savybėmis negaliu pasididžiuoti.
Išvada tokia: esu turbūt beviltiškai atsilikęs nuo gyvenimo. Patinka daug kas, mėgstu daug ką, bet myliu tik pačius artimiausius žmones, tėvynę, gamtą, dar šį tą, ir tiek tų mano meilės atspalvių.
Tiek ir tų minčių. Laikas atsisveikinti. Eisiu pietauti. Nes: "Mes mylim maistą!"
IKI