
Naujausios
***
Dabar pasaulis kraupsta dėl koronaviruso, kuris įsisiautėjo Kinijoje. Kasdien pranešama, kiek tūkstančių žmonių susirgo, kiek dešimčių žmonių gyvybių per dieną tas virusas pasiglemžė.
Kovoje su virusu uždaromi milijoniniai miestai. Ištuštėjo tų miestų gatvės. Stoja gamyklos. Į orą kyla mažiau orlaivių. Į pasaulio vandenynus nebenori plaukti kruiziniai laivai. Pasaulis išsigandęs.
***
Vieniems atrodo, jog tas virusas – Dievo bausmė. Kitiems atrodo, jog panika dėl koronaviruso keliama be reikalo. Juk kasmet pasaulyje dėl širdies ir kraujagyslių ligų miršta net keliolika milijonų žmonių. Ne taip seniai pasaulis kraupo nuo Ebolos viruso epidemijos, nusinešusios keliolika tūkstančių žmonių gyvybių. Sezoninis gripas kasmet pasaulyje pasiima apie milijoną gyvybių. Apsipratome? Taip neva turi būti? Prieš gamtą nepapūsi? Todėl atsirado būrys kovotojų prieš skiepus? Todėl vos ne ant kiekvieno kampo savo paslaugas siūlo stebukladariai, įveikiantys ligas žvilgsniu ar vieno piršto prisilietimu? Taip galvas pradeda kelti ligos, kurias žmonija manė jau įveikusi vaistais ir skiepais? Gal taip ir turi būti? Per toli į gamtą įkėlėme koją, todėl gamta ginasi? Mums protus sujaukia? Globalizmas turi savo kainą. Juk virusams padedame keliauti. Turi savo kainą ir pažanga. Juk pasaulio keliuose avarijose kasmet žūva daugiau kaip milijonas žmonių. Tik niekas nesvarsto uždrausti nei automobilių, nei motociklų. Nors ir vaikui aišku, kad motorizuotas transportas sukelia daug grėsmių žmonių gyvybei.
***
Yra ne tik globalių, bet ir vietinių grėsmių. Štai neseniai mūsų slaptosios tarnybos pranešė apie grėsmes nacionaliniam saugumui. Kaip ir ankstesniais metais reikia bijoti ginkluotų kaimynų iš Rytų. Todėl dėl atgrasymo reikia patiems ginkluotis. Aiškus reikalas. Tačiau grėsmėmis įvardinti ir prekybiniai ryšiai su kai kuriomis valstybėmis. Nėra gerai iš rusų pirkti pigių dujų. Nepirksime iš baltarusių elektros, jeigu ji bus pagaminta Astravo atominėje elektrinėje. Gal atsisakysime ir kai kurių Kinijoje pagamintų elektronikos prekių. Gal. Nors žmonijos istorijoje buvo pavyzdžių, kai pirmykštės gentys, pradėjusios tarpusavyje prekiauti, nustodavo viena kitą puldinėti ir talžyti kuokomis. Gal taip kažkada ir buvo. Dabar kiti laikai, todėl ir kiti papročiai?