Užubalių vienkiemis išugdė chemijos mokslininką

Asmeninio albumo nuotr.
Atsiėmus magistro diplomą – Domas Balčiūnas su tėvais Daina ir Gražvydu.
Domas Balčiūnas – iš Biržų kilęs jaunas chemijos mokslininkas. „Biržiečių žodžiui“ jis mielai sutiko papasakoti, kaip palaiko gyvenimo pusiausvyrą! Domas dirba matavimo prietaisus tiekiančioje bendrovėje, pats siekia sukurti inovatyvų jutiklį, padėsiantį aptikti tikėtina sveikatai kenksmingą, bet žemės ūkyje visgi naudingą medžiagą, ir – randa laiko aktyviam laisvalaikiui bei, kaip pats sako, tikrai moka linksmintis!
Būsimasis chemikas užaugo Dainos ir Gražvydo Balčiūnų šeimoje. Pirmieji gyvenimo metai ėjo Biržuose, Pabiržėje ir Užubalių kaimo vienkiemyje. Prisiminė ir jį įkvėpusią chemijos mokytoją, ir nesuskaičiuojamus vakarus, minant dviračiu po gimtą kraštą.

– Jaunystės vėjai ir karčios mokslo šaknys. Kaip visa suderinate?

– Labai tikiu disciplina. Tik sunkiu darbu ir atsidavimu šiuolaikinėje, žiauriai konkurencingoje, visuomenėje gali kažką pasiekti. Ir man pačiam nelabai patinka posakis „mokslo šaknys karčios“. Jei neklystų Ernestas Hemingvėjus yra pasakęs: „Greičiausias kelias kažką pasiekti yra veikti“. Todėl aš to „kartumo“ nesureikšminu – tiesiog imi ir darai. Gal esu užsispyręs. Darydamas, stebi progresą ir galiausiai gauni rezultatus.

Panašiai ir su „jaunystės vėjais“. Jei matai, kad turi laiko linksmintis, „telpi“ į terminus, tai ir linksminiesi bei kvailioji! Vienas protingas žmogus yra man pasakęs: „Linksminkis taip pat stipriai, kaip sunkiai dirbi“. Kolegos ir draugai, manau, gali paliudyti, kad šia taisykle vadovaujuosi (šypsosi). Sugebu planuoti savo laiką taip, kad abu šie dalykai derėtų – būtų vienas kitam draugai, o ne priešai.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/