Reikėjo labai panorėti ir... svajonė pažinti pasaulį išsipildė

Asmeninio albumo nuotr.
Nuotrauka safaryje, horizonte – liūtai.
Deimantė Vilčinskaitė – biržietė iš tolimojo Pučiakalnės kaimelio – šiandien gyvena Vilniuje. Ji pasirinko tokį darbą, kuriame galėtų įgyvendinti savo svajonę – keliauti ir pažinti. Šių metų pradžioje Deimantė įgyvendino savo seną svajonę – nukeliauti į Afriką. Bet apie viską iš pradžių.

Kaip vaikas iš kaimo užsiaugino plačius svajonių sparnus

Pokalbį apie keliones pradedu klausimu, kaip vaikui, gyvenančiam kaimelyje, apie kurio egzistavimą gal nežino netgi dalis biržiečių, pavyko užsiauginti svajonės sparnus?

„Tikriausiai viskas prasidėjo nuo mano klasės auklėtojos Reginos Kubiliūtės. Ji buvo anglų kalbos mokytoja, tačiau didelė keliauninkė. Pradėjome keliauti su klase išvaikštinėdami Biržų rajono takelius. Paskui, lydimi mokytojos R. Kubiliūtės, apkeliavome ir dalį Lietuvos. Daug kur – pėsčiomis“,- prisiminė pašnekovė.

Ji pasakojo, kad trylikamečiai bendramoksliai buvo nuvažiavę net į Ukrainą, Krymą. Tuomet ir lėktuvu pirmą kartą skrido. Vaikai auklėtojos dėka ne tik keliavo, bet ir neblogai išmoko anglų kalbos, kuri daugeliui labai pravertė renkantis tolimesnius gyvenimo kelius.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com