Nusikalstamo pasaulio užkulisiai ir kalnų ramybė

Ž. Katkūnaitės nuotr.
Biržų policijos komisariato Veiklos vyresnioji tyrėja Letutė Gaškienė akcentavo, kad darbe svarbiausia – komandinis darbas.
Biržų policijos komisariate dirba 49 pareigūnai. Kolektyvas yra ganėtinai brandus, jame dirbantys žmonės – savo srities profesionalai. Veiklos vyresnioji tyrėja – Letutė Gaškienė darbą policijoje pradėjo prieš 29 metus. Pareigūnė žymiai sumažėjusį policijos darbuotojų skaičių vertina, kaip gerą rezultatą, nes mažėja pažeidimų ir nusikaltimų. Ji atkreipia dėmesį, kad sėkmingo policijoje darbo esmė – bendradarbiavimas.

Pasirinkimą lėmė... atsitiktinis skelbimas, o gal likimas

„Tik dirbdamas komandoje gali rasti ne tik greitesnį, bet ir įdomesnį sprendimo būdą. Mūsų kasdienybė – žmonių likimai. Tikrai kartais būna atvejų, kai gaila tų, kurie yra kitoje barikadų pusėje, tačiau gyvename nedidelėje valstybėje ir bendruomenėje, kurioje turi būti laikomasi taisyklių ir normų“,- sakė pareigūnė L. Gaškienė.

Ankstesniais laikais mokykloje būdavo proorientavimo kabinetai, kuriuose mokiniai būdavo nukreipiami į tam tikrą specialybę. „Nežinau kodėl, bet visi nusprendė, kad tikčiau dirbti pareigūne. Tiesa, tada policijos mokykloje buvo labai griežti reikalavimai ir vienas jų – ūgis“,- pasakojo tyrėja.

Dėl griežtų reikalavimų ir pamaniusi, jog nepasiseks, L. Gaškienė į policijos mokyklą nestojo, tačiau baigė psichologijos ir pedagogikos studijas. Visgi minties dirbti policijoje ji neatsisakė. Laikraštyje perskaičiusi skelbimą, kad policija ieško tardytojo, nusprendė dalyvauti atrankoje ir nuėjo į pokalbį. Tardymo skyriaus viršininkė pasakė, kad darbui Letutė tinka, tačiau su sąlyga įgyti reikalingą išsilavinimą. „Mokiausi ir studijavau teisę. Taip ir dirbu jau beveik trisdešimt metų“,- sakė pareigūnė.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/