Kunigas Normundas Figurinas – apie gyvenimo kelią ir gebėjimą kalbėti paprastai apie nepaprastus dalykus

Asmeninio albumo nuotr.
Kunigas Normundas Figurinas įsitikinęs – būtų labai nelaimingas, pasirinkęs kitus mokslus, nes kunigystė – jo tikrasis kelias, meilė žmonėms ir Dievui.
Kunigas Normundas Figurinas yra jauniausias kunigas Panevėžio vyskupijoje. Šį savaitgalį, birželio 10 dieną, Biržų Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje jis dėkos Viešpačiui už savo trisdešimties metų gyvenimo kelionę. Susitikome pasikalbėti apie žmogaus, pasirinkusio kunigystę, nueitą kelią – kurie įvykiai buvo reikšmingiausi, kokios vertybės svarbiausios...

Kavos skonis ir... brolis dvynys

Su kunigu Normundu Figurinu susitinkame jo tėviškėje, Ližų kaime. Sodyba šiek tiek nutolusi nuo kaimo, dvelkianti ramybe, paskendusi gamtos ir žmogaus sukurtame grožyje. Meilę gamtai ir žmonėms kunigas Normundas sako pajutęs dar vaikystėje. Jis pastebi – meilė žmogui arba duota, arba ne.

Sodybos šeimininkė – kunigo Normundo mamytė Rita, vaišingai pakvietusi kavos. Ją, beje, labai mėgsta ir Normundas. „Mane galite „papirkti“ kava, o ar žinojote, kad galite užsukti ir į kleboniją kavos?“ – šypsosi kunigas ir pradeda pokalbį apie tai, kas žmogaus gyvenime svarbiausia, kokiomis vertybėmis reikėtų vadovautis...

Jo mama Rita prasitaria, kad Normundas turi brolį dvynį, tad kartu paminės trisdešimtiems metų gyvenimo kelionę. Sieja ne tik broliški jausmai, bet vidumi jie visada kartu, jų ryšys labai stiprus.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com