Genovaitė Malakauskienė: „Kaip žmogus mato pasaulį, taip jis jį ir atvaizduoja savo kūryboje“

L. Bataitienės nuotr.
Genovaitė Malakauskienė iš bet kokios medžiagos sukurtų unikalų gaminį, nes ji - nuolatiniame kūrybiniame procese.
Jeigu ir nežinote, kuriame Biržų krašte yra Kukulių kaimas, tai nenuostabu – jame stūkso kone vienintelė sodyba, tačiau kelią į ją suranda rankdarbių mėgėjos ne tik iš Biržų krašto, įvairių Lietuvos regionų, bet ir Latvijos. Visas jas vienija drąsi, savimi pasitikinti rankdarbių kūrėja, edukacinių pamokų organizatorė Genovaitė Malakauskienė. O sueituvių būstinė – Genovaitės vyro Gintauto rankomis statytas, dar medžiu kvepiantis namelis.

Atrado vienas kitą ir... studiją

Istoriją apie Genovaitę reikėtų pradėti pasakoti nuo jos pažinties su Gintautu. Moteris laiminga – ji myli savo gyvenimo žmogų, o ir jis dėl jos... netgi medinį namelį surentė. Viską savo rankomis ir jėgomis darė – lipdė, kalė, montavo... Gal ir neįtikėtina, tačiau pavasarį pradėtos statybos buvo baigtos rugpjūtį, o įkurtuves vainikavo tarptautinis rankdarbių gamintojų sąskrydis.

„Namuose nebebuvo vietos rankdarbiams ir jų gamybai skirtoms medžiagoms. Dėžučių daugybė, net neliko vietos lentynoms, jas susidėti. Mažas tas mūsų namelis, o ši erdvė didesnė“,- naująja kūrybine studija pasidžiaugia moteris. Ji svajojo atskirti gyvenimą nuo darbo – turėti atskirą studiją ir Gintautas šią svajonę įgyvendino per keturis mėnesius. „Jis viską darė pats, o aš jį moraliai palaikiau. Žinoma, vieno kito plintuso trūksta, terasoje ne visos lentelės užkaltos, bet... Galima į tai žvelgti, kaip į kūrybą“,- šypsosi Genovaitė.

Nors vyras, anot Genovaitės, nesidomi kūryba, tačiau jam patinka mylimos moters veikla. Gintautas – veterinarijos gydytojas, tad jis – racionalus žmogus. „Jis labai myli dekoratyvinius augalus, gėles, tačiau, kai pradėjome kartu gyventi, sodyboje augmenija buvo susodinta chaotiškai. Aš užsiminiau, kad reikia supilti kalnelį ir įrengti gėlyną. Pasakiau ir išvažiavau savo reikalais, o grįžusi jau radau vyro suvežtas žemes“,- savo gyvenimo partneriu džiaugiasi Genovaitė.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com

 

Susijusios naujienos